Mit lehet tenni, ha egy állami szabály nem elég világos, és sehol nincs világosan leírva? Ombudsmannak esetleg írni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy vicces a kérdés, de elég felháborító, hogy például a szocpol megelőlegzett kölcsönnel kapcsolatban még az Államkincstár se tud válaszolni arra, hogy kiköltözhetünk-e 3 évre Bécsbe úgy, hogy nem adjuk el a támogatott lakást, sőt, még a lakóhely/fő lakcímünk is itt maradna.


Napok óta ennek próbálunk utánajárni, de csak egyre homályosabb minden, és úgy láttam, ez a kérdés nem csak nálunk merült fel...


2011. szept. 6. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

meg kell nézni a jogszabályt


jogiforum.hu-n vannak ügyvédek


de egy tuti, ha kiköltözöl 3 évre Bécsbe, akkor jogszabály szerint be kell jelentsed a tartózkodási hely váltás tényét - ha az osztrák jogszabályok megegyeznek a magyarokkal, akkor ott külföldi csak állandó lakcímet létesíthet - 2 állandó lakcímed meg nem lehet


+ ha van magyar állandó lakcímed, akkor tb fizetési kötelezettséged is van - ami fejenként 3 évre 180ezer felett lesz

2011. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem tudok érdemben válaszolni a kérdésre. És bocsánat, hogy visszakérdezek, de hogy jön ide a kölcsön? Hitel van a lakáson?
2011. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Feltettük a jogiforum.hu-n is a kérdést, de ott se tudják megválaszolni biztosra, csak "szerintük"...


Utánajártunk, és elvileg elég egy ideiglenes lakcím a kinti munkához, így maradhatna az itthoni lakás az állandó lakcím. (Más kérdés, hogy meg kéne jelölni egy tartózkodási helyez ezek közül.)


Második: igen, államilag támogatott kölcsön van rajta, és a szocpol támogatás 10 évi magyar állami jelzálogjogot jelent.

Másolom a jogszabályt:


21. § (1) Ha a kedvezmény, adó-visszatérítési támogatás igénybevételével épített, bővített, vásárolt lakást - építés, bővítés esetén a használatbavételi engedély megadását, vásárlás esetén az adásvételi szerződés megkötését követő - 10 éven belül lebontják - kivéve, ha a bontás természeti katasztrófa miatt vált szükségessé -, illetőleg elidegenítik, vagy az nem a támogatott személy és a vele együttköltözők lakóhelyéül szolgál, illetve a lakás használatát harmadik személynek átengedik, akkor a lakás tulajdonosa köteles a támogatás(ok) folyósított összegét a (10), (13) bekezdésekben foglaltak szerint bejelenteni és visszafizetni. E szabályt a fiatalok otthonteremtési támogatása körében is alkalmazni kell azzal az eltéréssel, hogy a bontási, eltérő célra hasznosítási, valamint elidegenítési tilalom időtartama 5 év. Ha a lakást a tulajdonos tehermentesíteni kívánja, és nem kéri a támogatások visszafizetésének jegyzői felfüggesztését, akkor köteles a támogatás(ok) folyósított összegét visszafizetni. A visszafizetési kötelezettség érvényesítése iránt a Kincstár intézkedik."


"Nem lakóhelyül szolgál" - ez a kérdéses, hogy mit jelent pontosan? Ha fő lakcím maradhat, honnan derül ki, ha kiderül? Jogszabály ellenes-e?

2011. szept. 6. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!