Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van értelme egyéni vállalkozók...

Van értelme egyéni vállalkozókat könyvelni?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak pénzügyi és számviteli üi. végzettségem van,

de a számvit.törvénnyel tisztában vagyok és igy is könyvelhet cégeket.

Belevágnék vállalkozásszerűen egyéni váll. könyvelésébe.

Kicsit tartok attól, hogy ez a munka sokkal stresszesebb,

mint más munkák. Azért kezdeném ezt el mert igy itthon tudnék dolgozni. Valamennyire érdekel is a feladat.


2011. ápr. 15. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen van, de a végzettséged alapján nem könyvelhetsz minden vállalkozói körnek. A pü-i- számviteli szolgáltatáshoz mérlegképes kellene, de valahol persze el kell kezdeni. Meg kell próbálni..

Igen nagyon stresszes munka és állandó határidőket kell teljesiteni, ez a munka ilyen. Az ügyfelekhez nagy türelem kell, és figyelni kell minden változást ami a szakmát érinti. Állandóan toppon kell lenni.. azaz tanulás megállás nélkül. és gürizés..

2011. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom, hogy belevágj gyakorlat nélkül, még ha egyéni vállalkozókat is szeretnél könyvelni. Próbálj meg könyvelő irodába elhelyezkedni, a legjobb hely gyakorlat szerzésre, ha tényleg érdekel.

Én mérlegképes könyvelő vagyok, 2004 óta dolgozom könyvelő irodában, és nagyon sokat tanultam ott, még most is folyamatosan tanulok, mert sok a változás. És igen, elég stresszes.

Nem mernék egyedül belevágni, még így sem, hogy rengeteg céget könyvelek.

Az egyéni vállalkozókra egyébként nem vonatkozik a számviteli tv.

2011. ápr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért azt nem tudom, hogy akkor az egyéni vállalkozók nagy része, hogyan tud ill. mer magának könyvelni, mikor általában nem is pü-i végzettségűek mégis megcsinálják valahogy.
2011. ápr. 15. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudni, nem tud, csak mer. Ez az itt feltett kérdésekből is látszik.
2011. ápr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terjed a hülyeség látom... és lehet lepontozni... gyakorlat nélkül én nem mernék, de CSAK TIZMILLA FÖLÖTT kötelező a regisztrált mérlegképes könyvelő alkalmazása, az is csak cégeknek. Az egyéni vállalkozónak nincs köze a számviteli törvényhez. És így akartok könyvelni..... ??? No comment....
2011. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám, először kezd bedolgozni könyvelő irodának, azok részfeladatokat adnak ki.. és igy folymatosan megismernéd a különböző területeket.

Gyakorlat nélkül belevágni nem javaslom. Ha valamit elszursz vállalni kell a felelősséget. és akinek ezt okozod be is hajtja rajtad.

Indulj el a kályhától, tehát gyakorlat szerzés.. és ezt otthon is tudnád végezni.

2011. ápr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!