Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Betéti társaság megszüntetése,...

Pajumepa kérdése:

Betéti társaság megszüntetése, de hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éve működő BT-m de sajnos most sikerült becsődölnöm, jelenleg a napi megélhetés is gondot jelent, nem hogy a járulékaimat fizessem, ezért tartozásom keletkezett a TB felé, hogy tudnám a BT-t megszüntetni, hogy az rám nézve ne hasson ki rosszul. Természetesen kifizetném a tartozásomat de az APEH vagy a jóég tudja hogy most hogy hívják, ad részletfizetési kedvezményt, de nem érem utol magam vele, hisz ha a kedvezményes részleteket fel is tudom adni a havit akkor sem, és nem hogy 80 ezer bevételem lenne mint amennyit fel kellene adni havonta, hanem jó ha a fele és az is a megélhetésre kell nem pedig a részletre. Ez egy 22-es csapdája. Ha van tartozásom, nem szüntetik meg a céget, ha van cégem az adósságot gerjeszt. Vagyis soha nem lesz vége és én eladósodom annyira, hogy rá megy a házam is. Pedig becsületesen kifizetném ha nem gerjesztene állandóan plusz adósságot a már meglévőre. Van erre valami törvényes megoldás? Simlis dolgokba nem akarok belefolyni.
2011. ápr. 20. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

a bt sajnos ilyen, a saját vagyonoddal is fizetsz...

egyértelmű, hogy bármilyen pénzből meg kell szüntetni a bt-t, mert csak tovább növeled az adósságállományodat és utána a bármilyen pénzt el kell kezdeni visszatörleszteni. Esetleg nézz olyan hitelt, ahol az elején nem kell vagy csak minimális díjat kell visszafizetni, amíg ki nem lábalsz ebből a helyzetből. Türelmes barátok, rokonok is jól jönnek ilyenkor.

2011. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem müxik a bt, miért is fizetünk járulékot? Mert hogy azt nem kell... írjál légyszives privit....
2011. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

""Van erre valami törvényes megoldás? Simlis dolgokba nem akarok belefolyni.""


1./ A törvényes megoldás, hogy "törvényesen" lerabol az állam és mész a híd alá lakni!!

2./ A "simlis" megoldás, hogy nem fizetsz.

DE az téged nem érdekel, mert neked ELVEID VANNAK!!


Sajnos így nem lehet segíteni!!

2011. ápr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez volt a probléma , szinte hetente jártam orvoshoz , hogy ki írjon betegállományba ezzel is csökkentve a járulékokat ! Két évig alatt tudtam megszabadulni a mókuskerékből egy ingatlan hitellel, meg járt utána munkanélküli , meg feketén dolgoztam :(
2011. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszike
2014. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!