Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Betéti társaság megszűntetésén...

Betéti társaság megszűntetésénél milyen költségek merülnek fel? Van-e illeték, vagy ügyvédi költségekkel kell számolni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
az attól függ hogy szünteted meg. jelenleg evás-e avagy nem, alkalmas-e egysezerűsíett végelszámolásra avay nem, avagy egyáltalán nem alkalmas végelszámolásra és felszámolási eljárást inditanak... ez nem ilyen eccerű
2010. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A végelszámolás elhatározására társasági formától függően, Bt. esetén egy tagok gyűlése, Kft. esetén egy taggyűlési jegyzőkönyv felvételével kerül sor.


A végelszámolás kezdő időpontját érdemes a könyvelővel egyeztetni, hogy neki ne kelljen feleslegesen plusz munkát végeznie.


Mivel május 31. napjáig esedékes minden társaság esetében a mérleg elkészítése, célszerű a felszámolás kezdő időpontját ezen mérlegforduló napjához kötni, mert akkor nem kell külön tevékenységet lezáró mérleget készíteni.


Lényeges tudni, hogy végelszámolás esetében az adóhatóság mindig 5 évre visszamenőleg levizsgálja a céget, és a céget a cégnyilvántartásból töröltetni csak akkor tudjuk, ha az adóhatóság a vizsgálatot követően kiadja az igazolást arról hogy sem járulék, sem adótartozása nem áll fenn.


Időben ez szokott elhúzódni, van amikor ezt egy éven belül nem sikerül produkálni, akkor ezt jelezni kell a Cégbíróságnak, illetve a Cégbíróság is fel szokta hívni a céget arra hogy közölje, hogy mi az oka hogy az eljárás még nem fejeződött be.


Az ügyintézéssel felmerülő költségek:

15.000,- Ft cégeljárási illeték

3000,- Ft közzétételi költségtérítés

2 x 15.000,- Ft hirdetmény közzétételi díj a Cégközlönyben történő megjelentetés céljából

……………………………………..,- Ft + Áfa ügyvédi munkadíj, ez ügyvédfüggő


Először egy változásbejelentés történik a cégbíróságon, hogy elindult az eljárás, utána a közlönyben való második megjelenés után 40 nappal, ha nem volt hitelezői igény bejelentés, akkor ezt le kell igazolni a cégbíróságon, és utána már csak meg kell várni az APEH-kivizsgálást, majd ha minden papír megvan akkor lehet kérni a törlést (ez illetékmentes)


Kell hozzá egy jó ügyvéd és egy könyvelő.

Sok-sok türelem, és kitartás.

Na meg hogy ne légy eladósodva teljesen, mert akkor felszámolás lesz, ami azért keményebb buli.

2010. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Barthy Áron válasza:
Az előzőekben írtaktól annyi az igazság hogy nincs kétszer 15.000 Ft. os illeték csak egyszeri. Én egy blogot találtam amin erről írtak és így végelszámoltam a cégem. kftalapitas .blog. hu
2012. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!