Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy gazda legyek?

Mi kell ahhoz, hogy gazda legyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

10. osztályos vagyok, humán-nyelveken. Egyre jobban érdekel, hogy saját farmom, gazdaságom legyen vagy más nagy farmon dolgozzak. Mi kell ahhoz, hogy gazda legyek, saját farmmal? Nagyon elszúrtam, mert nyelvek-en vagyok vagy ez nem akkora probléma? Kösz a segítséget!


2011. máj. 1. 18:28
 1/7 anonim válasza:
56%
regisztrálj facebookon,keresőbe írd: FARMVILLE és nyert ügyed van:D
2011. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
parasztnak meg elmehetsz most is ;)
2011. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mezőgazdasági szakot válassz! Amíg tanulsz,igyekezz valahol a szünetekben mezőgazdaságban dolgozni,hogy tapasztalatod is legyen. A nyelv nem hátrány!

Ha már valóban értesz a mezőgazdasághoz,akkor kell párszáz millió,hogy farmod lehessen.

Gazdálkodni csak 4-500 hektáron érdemes. A megfelelő gépek is többszáz millióba kerülnek. Az épületekről stb. nem is beszélve.

Kisebb területen reménytelen eredményesen,haszonnal gazdálkodni. Még így is ráfizethetsz,ha rossz az időjárás.

2011. máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a normális választ! Már nem választhatok középsuliban mezőgazdaságit. Ehhez kell valami egyetemi végzettség is? Arra gondoltam, hogy majd pár évik elmegyek egy farmra dolgozni(ha szabad) és utána vágok bele kisebb befektetéssel.
2011. máj. 2. 06:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell egyetemi.

Középiskolát sem kell váltanod.

Érettségi után továbbtanulhatsz OKJsen, vagy ha jól megy a tanulás BSCn. Vannak tanfolyamok is (pl. aranykalászos gazda)

A saját gazdasághoz (ha nincs a családotokban, amit átvehetsz) nagyon sok pénz kell (ahogy az előző is írta)

Először azt döntsd el, milyen területen szeretnél dolgozni (növénytermesztés, gyümölcstermesztés, dísznövény, állattartás) azután kezd el keresgélni a megfelelő sulit, tanfolyamot.

2011. máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor az nagyon jó. Örülök neki. Növénytermesztés érdekel(búza, kukorica stb.) Arra gondoltam, hogy eleinte kisebb befektetéssel(nem legújabb járművek eszközök stb.) Aztán ha fejlődök akkor egyre növelni a szintet.
2011. máj. 2. 13:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell sok pénz. Itt van egy cikk ahol egy gazda a 0-ról milliomosá vált, szimpla bika tenyésztésel.


[link]


Nővénytermesztéshez sok hektáros földre van szükség, , hogy megérje. Ezért ilyenhez tényleg sok pénz kell.

De ahhoz, hogy mondjuk három bikát megveszel és "felhizlalod" aztán eladod és utána már veszel 6 bikát és így tovább. Ehhez nem kell nagy tőke. Viszont ahogy a cikkben is írják az elején felkészülhetsz a nomád életre.

2011. máj. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!