Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tényleg nem kell már sem...

Tényleg nem kell már sem vállalkozói, sem pedig végzettség ahhoz, hogy vállalkozó legyek?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam egy újságban, de kissé meglepődtem...akkor mi kell hozzá? Azt írták, csupán pénz és engedélyek.
2010. febr. 23. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A papír alapú vállalkozói igazolvány kötelező kiváltást szüntették meg január 1-től.

Ha végzettséghez kötött tevékenységet folytatsz, akkor neked, vagy az alkalmazottadnak kell lennie megfelelő végzettségnek.

2010. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És azt honnan tudom, hogy mi az ami képesítéshez kötött, és mi nem?
2010. febr. 23. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Vállalkozóknak továbbra is kell vállalkozó engedély, ami egy adószámmal és eng. számmal érvényes, nem szükséges kiváltani a papír alapút. De a tevékenységről könyvelést kell vezetni, kettős könyvelést!

Végzettséghez kötött tevékenységet szakmaiságnak hívják, önálló tevékenység esetén hogy számlaképes legyél, kell adószám és engedély. Ennek kiváltása díjmentes!

2010. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó nem kettős könyvelést vezet, kivéve ha egyéni cég, vagy jövedéki terméket nagykerként értékesít. Különben pénztárkönyvet köteles vezetni, vezettetni.
2010. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!