Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van 1 Kft. -m, és teljesen...

Ha van 1 Kft. -m, és teljesen üres, pénz egy forint sincs benne, és tudom hogy egyzser úgyis vége lesz, vásárolhatok a T-Mobilnál cégnévvel MAcbookot, és a törlesztőit nem fizetem, és felszámolják a céget?

Figyelt kérdés
Ebből lehet bajom, ha iPhone-t és MacBook-ot vásárolok a cégre, és nem fizetem tovább? Ilyankor úgy tudom ha Kft.-ről van szó, nem tudják behajtani rajtam, egyszerűen csak felszámolási eljárást indítanak az egyébként is eladósodott cég ellen. Igaz ez?
2009. márc. 8. 12:44
 1/2 anonim válasza:
Üdv! A cégedben legalább 500.000 Ft törzstőke kell, hogy legyen. (persze én is csak pénztári igazolással csináltam...) Ezért a fél gurigáig felelős vagy a saját vagyonoddal (500E Ft-ig), persze először a köztartozásokat hajtják be, ezt 500 felett is, bármekkora mértékben (itt nem számít a törzstőkéd nagysága)- akár a házad is, vagy bármid elvehetik. Helyedben ha sok a köztarcsi, átiratnék mindent rokonra (persze ha semmiképp nem tudod kifizetni)A géppel pedig felelned kell (mert az már a cég vagyonát képezi, kivéve ha lízingeled), csak abban az esetben nem, ha pl. felszámolási eljárás közben bejelented, hogy valaki meglovasította az autódból, és errőlrendőrségi jelentés készül.
2009. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
60%
Miért kell ilyen undorító patkány módon viselkedni? Dolgozz meg érte kemény munkával, vagy ne vegyél se iPhonet, se MacBookot, ha nincs rá pénzed. Undorító aljas férgek.
2009. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!