Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóvá válásnak...

Egyéni vállalkozóvá válásnak mi a menete?

Figyelt kérdés

Hali!

Egyéni vállalkozást akarok indítani, és lenne néhány kérdésem.

Regisztráltam az ügyfélkapun, de még be kell mennem az okmányirodába azonosítani magam, tehát korlátozott módba futok.

1. Tehát az ügyfélkapun el tudok intézni majd mindent?


2. Jár valamilyen költséggel a vállalkozás beindítása? Ha igen milyen költségek? A vállalkozói igazolvány az látom 10000Ft, de azt ugye nem muszály kiváltani?


3. Rendelkezni kell megfelelő szakmával? Jelenleg rendelkezek 2 OKJ bizonyítvánnyal és egyetemen tanulok. (Informatikán belül) Ebben az esetben ezt kell valahogy igazolni?


4. Jár egyáltalán valami költséggel? Például havonta kell vizetni, vagy csak a bevétel után kell adózni?


5. Adózni évente kell? Mikor? Hogy kell igazolni a jövedelmet? Gondolok én arra, hogy blokkot kell kiadnom? Erre megfelelő a papírírószerben kapható blokk füzet?


Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 4. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Az igénylő lapot szerintem nem tudod ügyfélkapun keresztül leadni, tehát az elindításkor személyesen kell bemenned. Ezzel te is jobban jársz, mert így meg tudják mondani, hogy a meglévő végzettségeiddel milyen tevékenységi köröket vehetsz fel. A későbbiekben mindent lehet ügyfélkapun keresztül intézni.

2. Nem muszáj kiváltani a vállalkozói igazolványt, így teljesen ingyenes, nem lesznek egyéb költségek.

3. Tevékenységi körtől függ, hogy milyen végzettség kell hozzá. Ha végzettséghez kötött, akkor igazolnod kell, másképp nem jelölheted meg az adott tevékenységet.

4. Ha nappali tagozatos szakon vagy, akkor csak a bevételed után kell járulékokat fizetned.

5. Járulékokat havonta kell fizetned. Szja és iparűzési adó évente.

Papírírószerben tudsz venni nyugta és számlatömböt, ezek alapján igazolod a jövedelmed. A kiadásokról számlát kérsz, ezzel igazolod a kiadásaidat és az anyagok eredetét.


Remélem tudtam segíteni, bár én egyedül nem mernék belevágni, mindenképp könyvelő segítségét kérném. A későbbiekben valószínűleg úgyis szükség lesz rá, akkor már segítsen az elindulásban is.

2011. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyes meg hármas válasz nem jó. Itt vannak a bejelentő nyomtatványok, ANYK-val be lehet küldeni őket (persze nem korlátozott ügyfélkapuval):


[link]


Igazolni se kell semmit bejelentéskor, csak kiválasztod, hogy mit akarsz, és tudomásul veszik. Más kérdés, hogy mivel az űrlap beküldésével lenyilatkoztad, hogy minden szükséges engedély, végzettség rendben van, őket se fogja érdekelni, ha ellenőrzéskor kiderül, hogy mégse, majd jól megbüntetnek.

2011. máj. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha véglegesíted a regisztrációt az okmányirodában, akkor el tudsz intézni mindent. Az okmányirodában egyébként segítenek a 3.pontban feltett kérdésedben.

A 4-5 válasz sem jó.

Ha nincs legalább 36 órát elérő munkaviszonyod, vagy nem nappalin tanulsz, akkor legalább a minimálbér után járulékokat kell fizetned minden hónapban.

A vállalkozói adót(SZJA) nem a bevétel után kell fizetni, hanem a nyereség után. Ha nyereséges vagy év közben negyedévente adóelőleget is kell fizetned. Ez már árnyaltabb dolog, ehhez könyvelővel kell beszélned, aki személyre szabottan tud neked segíteni.

2011. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi a téves infokért.

Viszont a 4. pontra visszatérve, fent említette, hogy egyetemen tanul. Ezért írtam, hogy ha nappali tagozatos, akkor csak a nyereség után kell járulékot fizetni.

Valamint azt sem mondtam, hogy szja-t mi után kell fizetni, csak azt, hogy évente.

Néhány helyen valóban pontatlanul fogalmaztam, köszi a javítóknak!

2011. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!