Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ebből lehet nagy...

Szerintetek ebből lehet nagy baj? Hosszú a kérdés ezért lent van.

Figyelt kérdés

Tehát van egy cég aki szalonnasütőket gyárt, és az megtetszett és elkezdtem hasonlót csinálni. nem ugyanaz, színben méretben és még kicsit alakban is más. erre azt mondta ügyvédhez fordul ellenem stb....lehet belőle bajom?

most az adidast is "másolják" nem? az sem ugyanaz csak hasonlo és mindenki árulja meg veszik az emberek a kinaiba....

nem igazán tudtam milyen kategóriába írjak, de remélem válaszoltok:) FONTOS LENNE!


2011. máj. 14. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Képet a Te és a konkurens tárgyról tudnál berakni?

Sokat segítene.

2011. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi van levédetve..

Kikérted a szabadalmi hivatalból, hogy mi van levédetve abban a termékben?

Ha olyan funkcióját, designját másolod, ami le van védve, abból lehet bajod,azért súlyos milliókat verhet rád.

2011. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha más a forma, más a méret és más a szín akkor nemnagyon. Mire fel? A bicikligyártók sem perelik egymást, hogy "bazze a te bicikliden ugyan úgy 2 kerék van, mint az enyémen, ne másold!".


Ha bárki kérdező következetesen tagadd, hogy valaha másoltad volna a másikat és kész.


Amúgy szerintem csak ijesztget....

2011. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"még kicsit alakban is más" - ha alakban hasonlít hozzá, akkor az lopás
2011. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik,szerintem fogalmad sincs a szabadalmi jogról.

Mégha nem másolta volna,hanem az ő fejéből pattan ki,akkor sem gyárthatná,hiszen a másik levédette.

Mielőtt elkezdek gyártani valamit megnézem,hogy van-e rá szabadalom. ha nincs gyártom. Ha van, elfelelejtem. Vagy fizetek érte.

2011. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Namost akkor a te logikád szerint nem lehet fazekat gyártani (merthát 99%-uk kerek és 2 füle van)?


Ugyan már...

2011. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen hihetetlenül is hangzik neked, vannak fazekok amit nem lehet csak úgy lemásolni, mert szabadalom (formaterv) védi.
2011. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a legjobb:


[link]


:P


Egyébként valószínűleg borul a bili arrafelé is, a cikk után nem sokkal dobta a profession a hírlevelét, hogy szabadalmi elbírálókat keresnek, nyilván véletlenül, hehe.

2011. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!