Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Két gyermek édesanyja vagyok....

Két gyermek édesanyja vagyok. A gyerkőceim, sok ruhát kinőttek és mivel már nincs a ruhákra szükség szeretném őket eladni! Árusíthatom-e őket, mindenfajta engedély nélkül?

Figyelt kérdés
És olyat is hallottam, hogy használt ruhát,200. 000 ezer forintig lehet vállalkozói nélkül árulni? Erről tudtok-e valamit? Vagy ez csak egy kitalált, , mese"?
2011. máj. 17. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Rakd fel a vaterára.
2011. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
vedd fel a kapcsolatot egy turis boltossal
2011. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A saját megunt/kinőtt/nem használt dolgaidat minden engedély nélkül árulhatod. Ruhát, játékot, bútort, mindent. Bizonyos éves összeghatár van, ami fölött adóznod kell. Ezt minden évben megtalálod az SzJA törvényben ingó értékesítése címen.

Semmit nem lehet 200ezer forintig vállalkozói nélkül árulni, amit direkt azért veszel, hogy eladd. Ez üzletszerű értékesítésnek számít és vállalkozói jogviszonyban végezheted.

Tavaly kezdett rászállni az APEH az ilyen típusú netes értékesítésekre.

2011. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell vállalkozói, ha:

... ingó vagyontárgy értékesítéséből származó, évi 200 ezer Ft-ot meg nem haladó bevételt nem kell bevallani. Amennyiben a bevétel összege azt meghaladja éves szinten, a teljes összeget be kell vallani és az adóját megfizetni.


Ez pontosan azt fedi, hogy saját, használt, szükségtelenné vált dolgokat (ruhanemű, műszaki cikkek, akármit) el lehet adni akárhol adómentesen az adott értékhatáron belül.

2011. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!