Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mindenfajta állatban pozitív...

Mindenfajta állatban pozitív érzéseket kelt a simogatás? Nem egy adott egyedre gondolok, mert biztos nem szereti minden egyes hörcsög, hanem általában. Tehát egy cserebogárban is kelthet ugyanúgy jó érzést, mint egy zebrában?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Dehogy kelt. A legtöbb utálja, egy zebra, demég egy ló is max eltűri neked, de semmi olyan jelentése nincs, mint kutyánál, macskánál, azza te egyszerűen csak piszkálod őt.
2011. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, ha belegondolok akkor a simogatás azért jó mert ingerületet érez a bőr és az idegek az agyba viszik ezeket a kellemes nyomás érzetet, gondolom ezt csak fejlettebb állat-ember érzi jónak..
2011. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. Az állatok nagy részéből csak félelmet, stresszt váltasz ki vele. A hüllőknek, kétéltűeknek, rovaroknak például teljesen idegen ez a dolog, náluk az vált ki jó érzést, ha békén hagyod.

Az emlősöknél lehet pozitív a simogatás, ha hozzá vannak szokva. Egy vadállatnál negatív az élmény.

Viszont a lónál például butaság, hogy nem jó a simogatás, nagyon közeli kapcsolatot lehet kialakítani velük.

2011. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát..azért a lovaknál sem mindegyik tűri. Van amelyik szereti, ha itt ott vakargatják! :)

Lóval kapcsolatot pedig munkával és gondozással lehet elérni.

2011. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt egy antiszociális tengerimalacom, na ő fájdalmasan visított közben.

De van egy videó egy békáról, aki élvezi mikor vakargatják:

http://www.youtube.com/watch?v=00jrXRMlZOY

A nyuszim is ugyanígy viselkedik:-)

2011. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. jún. 28. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
A kézhez szoktatott hüllők közül van amelyik szereti ha anyakát vakargatják alul,legalábbis úgy tünik
2011. jún. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ritkább az, ha egy állat szereti
2012. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"rovaroknak például teljesen idegen ez a dolog, náluk az vált ki jó érzést, ha békén hagyod."


Én a pici karolópóknál nem is egyszer próbáltam simogatni és sokszori érintés után a pók már nem vette zaklatásnak és felmászott a kezemre és elkezdett szaglászni, észrevette hogy ez a nagy valami nem bántja és körbeszaglászta a kezem, úgyhogy le kellett rázni annyira megtetszett neki hogy piszkáltam.

2013. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!