Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szép napot! Kauciót visszakérh...

Szép napot! Kauciót visszakérhetem határozatlan idejü bérleti szerződés megszünésekor?

Figyelt kérdés

A szerződésben a következő van: A bérleti jogviszony 2010.09.07-től határozatlan időre szól. A bérlő a bérleti jogviszony megkezdésekor egyszeri egy havi bérleti dijnak megfelelő összeget (kauciót) köteles fizetni a bérbeadónak. Ennek visszafizetése a bérleti szerződés megszünésekor történik. (min. 1 év) abban az esetben ha a bérlő a szerződésnek megfelelően adja át az üzlethelyiséget.


Követelhetem a kauciót? Pontosan igy van leirva a szerződésben ahogy ideirtam. Határozatlan idejü szerződés a zárójelben megjelölt min.1 év az lehet egy éven belül vagy egy év eltelte után is szerintem.

Köszönöm a választ


2011. máj. 30. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

felmondtad a szerződést szeptemberrel?

(ugye a szerződés minimunm 1évre szól,tehát szeptemberrel mondhatod fel)

A kauciót azután szokták visszafizetni, ha kiköltöztél és ellenőrzik,hogy milyen állapotban adod át a helyiséget. Érdemes egy tisztasági festést csináltatni,különben azt levonhatják a kaucióból.

2011. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha most mondasz fel, akkor nem követelheted. A min. egy év azt jelenti, hogy csak akkor kapod vissza a kauciót, ha legalább egy évig bérelted az ingatlant. Tehát 2011.09.07-ig. Ha most mondasz fel, akkor a kauciót elbuktad.

Esetleg ha jófej a tulajdonos, akkor megbeszélhetitek, hogy keresel másik bérlőt és akkor visszakapod a kauciót, mert neki nem volt bevételkiesése. De ebbe ő nem köteles belemenni!

2011. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kaució nem foglaló!

A lakásban esetleg történő károk/rezsitartozások fedezésére szolgáló egyfajta biztosítás a bérbeadó részére, ami a szerződés megszűnésekor (ha ebből nem kell levonni a fenti költségeket) a bérlőnek mindenképp visszajár.

Ahogy írod, ez egy 1 év határozott idejű bérleti szerződés, ami a határozott idő leteltét követően határozatlan idejűvé alakul. A határozott idő előtt ha meg szeretnéd szüntetni, azt közös megegyezéssel tehetitek, de a kaució mindenképp visszajár neked, ha a bérleményt megfelelő állapotban, tartozások nélkül adod át.

2011. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!