Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elbocsájtottam ma egy dolgozót...

Elbocsájtottam ma egy dolgozót (először - eddig ilyen nem történt). Normális, ha rosszul érzem magam emiatt? Jogosnak jogos volt, csak nem egy felemelő érzés. Ti könnyen megbirkóztok az ilyen esetekkel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, bizony, nem könnyű. De ez a munkáltató/felettes munkaköréhez tartozik, sajnos ezt más nem teheti meg. Hasonló ez, mikor az orvos közli a beteggel a rossz hírt...
2011. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Milyen munkát végzett?
2011. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell a helyére ember? :)
2011. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fizikait, és rosszul végezte. Próbáltam türelemmel lenni, de van, amikor a jó szándék nem elég. Amikor muszáj lépni, a cég és az alkalmazottak érdekében. Remélem ez a többi dolgozó számára példaértékű volt, és nem kell hasonlóra sort keríteni a közeljövőben.
2011. jún. 8. 18:46
 5/13 A kérdező kommentje:
:) nem, köszönöm, egyelőre marad a régi csapat
2011. jún. 8. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dolog lezongorázása közben sikerült emberségesnek maradnod, akkor ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Nehéz ügy, gondolom, hogy előtte már jelezted a dolgozónak, hogy amit csinál, (vagy nem csinál meg) annak lehetnek ilyen következményei. Ha ezt előzőleg jelezted felé és mégsem változott semmi, akkor magára vessen.


Sajnos nem könnyű, de a vállalkozás (a befektetett vagyonod, amitől egyébként a te családod megélhetése is függ) védelme érdekében ezeket a dolgokat is meg kell csinálni esetenként. Ilyenkor max. csak az lehet szempont, hogy maradj közben emberséges, ne beszélj vele "magas lóról". Bár ha ennyire bánt, nem hiszem, hogy ezt tetted volna. Majd elmúlik, ne emészd magad, nem tehettél mást.

Emberségből sem tarthattad volna meg, mert a nem megfelelő munkaerő foglalkoztatása (bér + járulék) csak viszi a pénzt, és te elsősorban vállalkozó vagy és nem egyéb, könyörületből fizető szamaritánus.

Ahogy mondani szokták: üzletben nincs barátság.

2011. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ha lenne valami sofőri állás és felvenne nyárra szívesen mennék. B és C jogsival. bármennyi fizetésért, csak munka legyen:)
2011. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

18,49 vagyok

Amikor én voltam ilyen helyzetben, behívtam a dolgozót, leültettem és azt mondtam neki: Nekem nagyon rossz, hogy állandóan figyelmeztetnem kell téged, de gondolom te sem szívesen hallgatod a mindennapi letolásokat.

Kapsz tőlem x napot, hogy eldöntsd: vagy benyújtod a felmondásodat, amiben kéred a munkaviszony azonnali, közös megegyezéssel történő megszüntetésedet, és ez esetben símán elmehetsz munkanélkülire. Vagy elkezdjük minden egyes hülyeséged alkalmával jegyzőkönyveket gyártani, és 3 jegyzőkönyv után én mondok fel neked azonnali hatállyal, de akkor a munkaügyi központtól semmit sem fogsz kapni.

Két nap múlva hozta az írásos felmondását.

2011. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bsszátok meg ez valami borzalmas ami itt megy már..


Mellesleg én jövő héten kezdek ha igaz kemény netto 80 ezerért valami raktárcsarnokban, 20 évesen többet kerestem, de azóta se jutottam egy centivel se előbbre.


Pedig már ott tartok, hogy illegális dolgokba is belemegyek, ha nem örültség, és meg lehet valahogy gazdagodni belőle.

50 millióért akár 4-5 év börtönt is bevállalnék lassan már, komolyan!

2011. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szóval ha valaki szrban van, és tuti hogy sittre kerül, hát én elviszem helyette a balhét ha megfizeti!
2011. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!