Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Protekciósok, milyen érzés,...

Protekciósok, milyen érzés, hogy elveszitek másoktól az esélyt, pedig lehet, hogy jobb szakember?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
ilyen az élet.savanyú a szőlő?
2010. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Ne nyavalyogj!inkább tanulj,és érd el,h.igenis te legyél a legmegfelelőbb a kiszemelt melóra.Sopánkodással/önsajnálattal semmire se mész.

Amúgy tessék kapcsolatokat építeni.Te is lehetsz protekciós,csak nem panaszkodással.

2010. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem csak rólam van szó. Anyukámmal elvégeztettek egy fejlesztő pedagógia képzést, a suli, ahol már elég régóta tanít, és nem állították be státuszba, még bemutatóórát se tarthatott, azt mondták, hogy nem alkalmas, eltelt kb. 10 év, eddig egy protekciós kis liba vitte a fejlesztést, akire rengeteg panasz érkezett a szülők részéről, most anyu is beállt, és rájöttek, hogy tényleg jó, nem véletlenül végezte kitűnő minősítéssel, a kis protekcióst meg elküldték tanulni. Ez csak egy példa, de írhatnék még, sokszor csak azért hirdetnek meg egy állást, mert kötelező, de már rég megvan az ember, interjúkra meg csak fölöslegesen hívnak be reménykedő álláskeresőket. Engem bosszant.
2010. márc. 12. 18:13
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok protekciós lenni, utálom, ha nem a tudásom alapján döntenek. Én tanárgyerek voltam, de velem soha nem kivételeztek a tanárok, sőt, sokkal szigorúbbak voltak, mint más diákokkal, anyu soha nem járt a sarkamban, se a tanáraim sarkában. Utálom a protekciósokat, akik csak azért jutnak be egy munkára, mert anyu-apu benyomja, vagy mert jól fekszik a főnöknek.
2010. márc. 12. 18:16
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

a protekció nem feltétlenül jelent negatív dolgot.Nem jelenti azt,h.aki protekciós,az abszolút hülye,semmihez se ért,és csak szerencsével benyomják valahova..

Kapcsolatépítésre mindenkinek esélye/lehetősége van!

a világ pedig így működik-

2010. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
18:21 - Sajnos én azt tapasztalom, hogy nagyon sokan protekcióval jutnak be, nekem anyám-apám nem tud segíteni, és nem vagyok hajlandó feküdni egy főnöknek se... Egy ismerősöm mesélte, hogy volt olyan főnöke, akinek ő fordított angolt, mert a főnök hasonlóképp csak valakinek a valakije volt, de ez kimaradt, a beosztottnak meg még csak meg se köszönte, hogy kisegítette.
2010. márc. 12. 18:24
 7/18 anonim válasza:
100%

Sajnos igen a világ így működik!

Hidd el a protekciósnak is el kell tartania a családját.

Rosszabb esetben nyaralásra gyűjt a köcsög!!!

2010. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom, mindenkinek el kell tartani, de ez így nagyon rossz, hogy nem az jár jobban, aki megérdemelné, hanem akit benyomnak.
2010. márc. 13. 15:34
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg, akit úgy nyomnak be, hogy nem érdemli meg, előbb-utóbb utoléri a sorsa. tudom, ez pl. anyudon sem segít, de pont ezért ne is foglalkozz ezzel, mint előttem is mondták, hozd ki magadból a legtöbbet és hidd el, megtalálod a helyed, csak légy türelmes.

és ne ítéld el azokat, akik kihasználják a kapcsolataik adta lehetőséged, hiszen te is csak azért nem használod ki, mert mint mondod anyud és apud nem tud neked segíteni. ha tudnának, de te visszautasítanád, mert nem találnád erkölcsösnek, akkor ok, de nem hinném, hogy így lenne, ma már mindenki örül, ha valaki támogatja, nincs ilyen luxus, hogy az ölünkbe pottyant lehetőséget elutasítsuk. sok szerencsét mindenhez.

2010. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem fogadnám el, ha nem értenék hozzá, csak olyant, amihez értek is. Sokszor volt már, hogy valamit jobban tudtam, mint akit benyomtak, akár felettesem, de mikor kiderült, általában elkezdtek kikezdeni.
2010. márc. 13. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!