Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszemélyes kft esetében...

Egyszemélyes kft esetében kell-e üzemorvost fogadnom, vagy elegendő csak egy sima alkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
??? Mivel foglalkozol...
2011. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy üzletet fogok nyitni, és én leszek benne az eladó is ( használtruha üzlet )
2011. jún. 8. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Kell üzemorvos.
2011. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2011. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Üzemorvos kell, (csak szerződést kell vele kötnöd, alkalmaznod nem kell), de idén január 1-től már nem kell bejelentened, hogy ki az üzemorvosod, csak igazolnod kell tudnod egy esetleges ellenőrzéskor:

"A Korm. rendelet 2. §. (2)-(4) és 4. §. (1)-(2) bekezdésének hatályon kívül helyezésével megszűnt a munkáltatóknak, valamint a foglalkozás-egészségügyi szolgálatoknak a foglalkozás-egészségügyi szolgálat igénybevételével és tevékenységével kapcsolatosan a

munkavédelmi felügyelőség részére szóló bejelentési, adatszolgáltatási kötelezettsége.


Fentiek alapján 2011. január 1-jétől nem kell a munkáltatónak - a tevékenysége megkezdését követően bejelenteni alapadatait, tevékenységét, a számára foglalkozás-egészségügyi szolgáltatást nyújtó szolgáltató adatait, továbbá a munkavállalók számát és foglalkozás-egészségügyi osztályba sorolását, valamint - a változásokat évente, illetve soron kívül jelenteni.


Felhívjuk a figyelmet arra, hogy - a bejelentési kötelezettség megszűnésétől függetlenül - a munkáltató továbbra is köteles foglalkozás-egészségügyi szolgálatot biztosítani. A munkáltató ezen kötelezettségének teljesítését a munkavédelmi felügyelőség ellenőrzi.

A foglalkozás-egészségügyi szolgálatnak sem kell jelentenie a munkavédelmi felügyelőség felé az ellátott munkáltatókat, munkavállalókat, továbbá tevékenysége megkezdését, megszüntetését, szünetelését."

Mivel a cégben munkavégzés történik, kell üzemorvosi szerződést kötni.

Az, hogy 1, vagy többszemélyes a KFT, ebben az esetben nem érdekes.

2011. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre én csak annyit tudok mondani, hogy nyolc éve dolgozok egy cégnél és eddig még szó se volt ilyenről.

Se mikor felvettek....

2011. jún. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom nem ide tartozik de én is ilyen helyzetben vagyok,annyit kérdeznék hogy mi van ha nem tudom igazolni vagyis nem voltam üzemiorvosnál akkor mit tehetnek?
2011. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!