Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet megoldani webshop...

Hogy lehet megoldani webshop üzemeltetésnél, hogy a termék egyből a nagykereskedésből menjen a vevőhöz, a nagyker számlája hozzám jöjjön én pedig kiszámlázok a vevőnek?

Figyelt kérdés

A dolog lényege, hogy egy vidéki hangszerbolt nyitását tervezem, és azzal szeretném jövedelmezőbbé tenni az üzletet, hogy egy webshoppal egészíteném ki.

A kérdés, hogy azt meg tudom-e oldani, hogy a terméket ne kelljen a nagykerből lehozni vidékre és innen kipostázni a vevőnek, (ezzel megtakarítva a kizáróleg webshop céljából fenntartott raktárkészletet és plusz szállítási költséget) hanem egyből onnan kipostázni a vevőnek. Mivel ez időben és pénzben kifejezve is előnyhöz tudna juttatni engem.


2009. márc. 20. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a nagyker nem vállal házhoz szállítást, ami érthető, akkor pedig futárszolgálat, de az költséges.
2009. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egyszerre több terméket rendelsz a nagykerben, tuti nem fognak neked válogatni és szétküldeni. Ha több nagykerből kell a vevőnek termék, akkor meg több részletben kapja meg a rendelését. Sőt, szerintem nem túl jó az, hogy egy nagyker egy adott címre számláz és mindig mindent máshová kell kiküldenie, ennyire nem szoktak rugalmasak lenni. A vevőnek is lehet furcsa, hogy A helyről kap árut és B helyről számlát. Sőt, a nagykernek valahogy el kell juttatnia hozzád a számlát, és azt többnyire a csomagba teszi, hogy ne kelljen plusz postaktsg-t fizetnie. Vagy ha csak szállítólevél van a csomagban, akkor meg azon véletlen rajta van az ár, akkor tudni fogja a vevő, hogy mekkora hasznot húzol rajta.


Ezek ilyen hirtelen bennem felmerült érdekes lehetőségek, amiket én egy (web)shopnál mellőznék.

2009. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nagyker tulajdonosával/ügyvezetőjével kell megegyezned. Ha ő partner ebben, akkor semmi akadálya nincs. Kizárólag rajta múlik, hogy hajlandó-e ezerfelé küldözgetni az árut. Várhatóan akkor fog beleegyezni, ha ezzel jelentősen megnőhet a forgalma. Az oké, hogy ez időben és pénzben kifejezve is előnyhöz juttatna téged, de ennek a nagykereskedőre is igaznak kell lenni, különben nincs miért belemennie.
2009. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Abba valóban nem gondoltam bele, hogy a nagykernek ehhez fűződik-e bármilyen érdeke. nagyon valószínünek tartom, hogy az én induló webshopomtól nem ugrana meg annyira a forgalma, hogy emiatt neki érdemes legyen pluszmunkát vállalnia. De egyelőre még csak ötletelek! :)

2009. márc. 24. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!