Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nekem kell valami minden...

Ha nekem kell valami minden mindíg drága ha én adnék el valamit a feléért se kell senkinek se?

Figyelt kérdés

Miért van ez?


Mit cseszek el hogy mindíg mindenen bukok?


Mi a különbség a bolti meg a között amit én eladnék, mert már nincs szükségem rá?


2011. jún. 9. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a különbség,hogy a bolti árú zsír új,senki nem használta még.Amit te árulsz az már használt,és függetlenül attól,hogy csak megvetted de sosem használtad.

Abban a pillanatban,hogy a boltból megveszel bármit is,ahogy kifizetted már nem számít újnak,és evvel csökken is az értéke.

Használt dolgokra meg bizony nem kapod meg azt az összeget mint amennyiért a boltban van

2011. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még valamit.Arról nem is beszélve,hogy amit te eladsz arra nincs semmi garancia.A bolti áruknál legalább 3 hónap vagy sok helyen 1-2 év garancia van.
2011. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy a bolti új, a Tied meg használt. :)

Egyébként ez tényleg így van ahogy írod!

Én is, detto így járok!! Múlt héten is ugy adtam el egy pár dolgot hogy én vesztettem rajta. Nem elég, hogy áron alul kelt el, szinte 1 ft-ért még a postaköltség is többe került mint amennyit a vevőtől kértem igy sokszorosan ráfizettem. Az emberek jobban meggondolják mit vásároljanak mert csábitó hogy 1 ft de ha belegondolunk netes vásárlásnál pl van postaköltség igy au 1 ft mindjárt nem 1 ft hanem sok száz!

2011. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ezek a dolgok szerintem valahol kiegyenlitik egymást. Lehet, hogy az egyik árudon buksz de a másikon meg nyerhetsz is!
2011. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aztán a boltban milyen valós garanciát kapsz bármire is?


Ha valami működik akkor nincs szükség garanciára, ha meg elromlik akkor úgyis bebizonyítják, hogy a te hibádból történt, és a javítást kifizettetik...

2011. jún. 9. 21:23
 6/9 A kérdező kommentje:

Meg azért nem látoma rációt még mindíg..


Például, inkább képes valaki megvenni egy új hegesztőt (akár áruhitelre) 60 ezerért, de az amit én 2x használtam a kutyának se kell 20 ezerért.

2011. jún. 9. 21:24
 7/9 A kérdező kommentje:
MEllesleg meg nem netes postázós vásárlásról van szó, nyugodtan kipróbálhatnak akármit.
2011. jún. 9. 21:26
 8/9 anonim válasza:

Hát sajnos ez így van, tudomásul kell venni. Mást nagyon nem lehet tenni... Erre mondják azt, hogy az ember egy full új autóval kigördül az autószalonból és abban a pillanatban csökken az értéke 1 milliót...

Én mondjuk vaterán szoktam eladni és legtöbbször az a tapasztalatom, hogy vadiúj árut akkor vesznek, hogy ha lényegesen olcsóbb, mint a bolti. Használtat pedig akkor, ha olyan olcsó, hogy uram bocsá, a hülyének is megéri. Legalábbis én sokszor ezt veszem észre, hogy nagyon jó dolgoknak is sokszor annyira le kell vinni az árát, hogy annyiért sajnálom eladni. Én nem szoktam használt dolgokat venni (valahogy élből negatív érzéseim vannak az ilyen dolgokkal kapcsolatban), de ha vennék, biztosan csak olyat, ami annyira olcsó, hogy tényleg megérné megvenni.

Egyébként szerintem sokszor az is baj, hogy a vásárlók (joggal) bizalmatlanok és lehet, hogy az eredeti tulaj, amit eladni készül tényleg csak 1* vagy 2* használta, de a leendő vásárló nem hiszi el...

2011. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam venni használt dolgokat,de nem mindent.Az igazság az,hogy pl: sosem vennék műszaki dolgokat használtan ,még akkor sem ha a vevő azt mondja,hogy sosem használta.Mivel nem ismerem a vevőt,akár feltételezhetem,hogy az üzlet érdekében mondja azt amit mond.Ezért inkább megveszem újonnan 60 ezerért mint használtan 20 ezerért.

A garancia igenis számít.Vettem már tévét ami garanciás volt,és amikor elromlott szó nélkül kicserélték.

Vettem már használtam egy terméket amire úgy gondoltam nekem megéri.Mégis a vevő átvágott mert a pénzt lenyúlta,de a termék messze nem volt olyan jó mint írta..Legalább nem buktam sokat.

Egyébként én is árultam már dolgokat az ebay-en,és ott akár szerencséd is lehet.Sokszor jobban eltudod adni az árudat mint amennyiért vetted.

PL: én akciósan vettem vadonatúj futópadot.Egy üzletben vettem ahol 650 fontról le volt árazva 450 fontra. Fél évig használtam majd az ebay-en eladtam.Mivel én 450 fontért vettem,reméltem hogy legalább 400 fontot kapok érte.Volt aki rögtön írt hogy azonnal elvinné de csak 100 fontért.Nem foglalkoztam vele,és hagytam hogy menjen a licit.A végén magam lepődtem meg,hogy 690 fontért ment el.Sokkal többet kaptam érte mint amennyiért én vettem..

Nagyon jól jártam vele.De volt hogy 50 fontos mobiltelefont ami dobozban volt,és sosem volt használva mindössze 10 fontért kelt el..Van ilyen is..

De az tény,hogy az ember igyekszik mindent olcsóbban megvenni..

2011. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!