Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyeni vállalkozást szeretnék...

Hunor60 kérdése:

Egyeni vállalkozást szeretnék gyorsan indítani. Ügyfélkapura regisztráltam, hogyan tovább? (élelmiszer, pékáru kereskedelem, ami korábban más által már üzemelt, most magam szeretném csinálni vállalkozói engedélyt kiváltva)

Figyelt kérdés

Konkrétan milyen dokumentumokat kell beadni, hova? Az üzlethelyiség bérelve lenne (Tesco)

Köszönöm


2011. jún. 12. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapus regisztrációt érvényesítetni kell az okmányirodában, be kell küldeni a szükséges kitöltött papírt, majd ismér bemész az okmányirodába, kiállítják a vállalkozói engedélyt. Ez után kell működési engedélyt kérned, ántsz-hez bemmenni engedélyt kérni, ki fog menni a tűzoltó is, amihez a szükséges követelményeknek meg kell lenniük, kell egészségügyi kiskönyv, ki kellene építeni a haccp rendszert(nem kötelező, de akkor békénhagy az ántsz), illetve el kell készíteni a kockázatértékelést stb.


Nem tudom merre vagy az országba, de ha kell én tudok ajánlani üzleti tanácsadót, aki viszonylag olcsón megcsinálja a haccp-t is, kockázatértékelést is és nekem pl. tök ingyen adott tanácsot amikor jöttek a tűzoltók is nyitás után ellenőrzésre.

2011. jún. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mindenképpen keress egy könyvelőt, aki már az indítástól kezdve intézi a NAV felé a különböző bevallásokat.
2011. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 picihasim válasza:
Merre laksz? Nekem jól jönne a segítség :)
2011. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 14. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!