Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy 2400fős faluban, ha...

Picihasim kérdése:

Egy 2400fős faluban, ha nyitnék egy italboltot mekkora lenne a sikere? Konkurencia nincs, mert nincs másik italbolt. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan választ várok, akinek van ebben némi tapasztalata és akár vezet italboltot.


Köszönöm!


2011. jún. 13. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
2400 fős településen nincs kocsma???? Hát az meg hogy lehet? Az egyik legjobb üzlet. Ha tényleg nincs, és még csak zugkimérés sincs, akkor jó kis bolt lesz az. Kár, hogy utálom az alkeszokat...
2011. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát nézd, a nevelőapám testvére Sótonyban nyitott pár éve cukrászdát,amiből előbb kocsma lett,majd élelmiszerbolt,néhány hete pedig az is lehúzta a rolót,mert a maroknyi kőkemény mag rendszeresen szétverte a pultot meg a féligmeddig még kocsmaként is üzemelő élelmiszerboltot.(a részegeket szerencsétlen törékenytestü asszony kénytelen volt megtűrni a boltja előtt,mert a biztonságiőr alkatú,210 cm magas és 120 kg -s fia Amerikába távozott,ő maga pedig nem tudta kitermelni egy alkalmazott bérét és az azt terhelő egyéb pluszköltségeket...mint járulékok,stb.nem részletezem,mert ez már egy másik kérdéskör)


Én -mielőtt belevágnék- mindenképp csinálnék egy amolyan házi közvéleménykutatást egy rövid,egyszerű szavakkal -hogy az egyszerű 80 meg 90 éves bácsikák,nénik is értsék- hogy meggyőződhessek róla,van-e iránta igény.

2011. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT. Én ITALBOLTOT AKAROK NYITNI NEM KOCSMÁT. Az egész más!!! Kocsma van, de én italboltot nyitnék, ahol van kávé és reggel reggeli (fánk......)!
2011. jún. 13. 21:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Jaaaa.... Az felejtős...
2011. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
86%

Nekem nincs tapasztalatom e-téren (bocs!), viszont azt még én is tudom, hogy egy olyan településen, ahol csak néhány ezren, vagy annál is kevesebben laknak, nincs túl sok szórakozási lehetőség! Úgyhogy az italbolt tuti siker, kivéve persze, ha nagyobb létszámban élnek ott fiatalkorúak és feleségek, mint felnőtt férfiak.

Sok sikert! :)

2011. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Na várj,az italboltot úgy érted,hogy bemegy az emberke...és közli,hogy kéne 2 littyó kadarka meg 2 üveg barackpálesz,és ezzel kisétál a boltból...? mert olyanra szerintem nincs igény egy faluban...


olyanra lenne,hogy beül,megiszik ezt-azt(nyaranta azért inkább a fröccs,meg a sör megy),elnézi a meccset,esetleg ha van melegkonyha megeszik egy gulyást vagy valamit(ha nincs akkor megy haza az asszonyhoz)...megeszi a hazait...aztán vissza... újabb (pár) ez-az(bor,sör,miegyéb)... stb.


szerintem ilyen beteszem a kosárba...kifizetem...hazaviszem,otthon egyedül(vagy mással) megiszom típusú dologra egy faluban nem igazán van igény...

2011. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg ilyen kávé,fánk,stb. dologra gondoltál,akkor azt inkább bisztrónak,presszónak lehetne hívni,nem italboltnak.
2011. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Először azt próbáld meg felderíteni, hogy milyen a lakosság összetétele:

- hány % nyugdíjas

- hány % munkanélküli

- hány % tizenéves fiatal, aki inkább a közeli városba megy discozni

- hány % ffi (a nők elvétve ülnek be)


Ha ezek így együtt nem lépik túl a lakosság 40 %-át, akkor talán. Ellenkező esetben meglehet, hogy egész nap ott ül nálad 1 üveg sör, vagy 1 féldeci mellett (különösen télen, addig nem otthon fűt), és ekkora forgalom mellet még a rezsit sem fogod tudni kitermelni, nemhogy a kötelező adókat és járulékokat.

A hozzánk közeli - ennél jóval nagyobb - településen is bezárt a fentiek miatt a vendéglő, pedig hétvégi discot is rendezett. Nyitva volt reggel 6-tól este 10-ig, 11-ig, tehát alkalmazottak, bére + járulékok stb. De forgalom az nemigazán volt, inkább csak időtöltés címén jelentek meg a vendégek, és illendőségből rendeltek, egyébként meg jól eldumáltak órákat.

2011. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen ez olyan italbolt lenne, amiben megveszi a cuccot és hazaviszi. Kávét kaphat, de nem lenne leülési lehetőség....ott van egy disco is és messze van egy várostól ezért gondoltam, hogy jól menne, mert a fiatalok tuti vennék nálam a piát. sok a rizikófaktor is.....nehéz nagyon..

2011. jún. 14. 21:54
 10/15 anonim ***** válasza:

14,50-es vagyok!

Szóval nem vendéglátó-egység, csak símán kereskedelmi üzlet, egy kávéfőzővel felszerelve!

Ez esetben azt kell megnézned, hogy árban alá tudsz-e menni a településen levő élelmiszer-üzlet árainak. Van-e akkora induló tőkéd, hogy lehetőleg mindenféle palackozott ital-féleséggel indítani tudsz. Mert ha csak a szeszes-italt árulod és üdítőt nem, akkor a háziasszony nem megy oda hozzád, időhiány miatt. Ha fordítva teszel, akkor az idősebb korosztály vásárolja meg a szeszt az üzletben, stb. stb. Azonkívül az ilyen helyeken (nálunk ezt palackozott italboltnak nevezik) elvárják, hogy dohányt is árulj. Annak viszont a haszonkulcsa államilag kötött (dobozonként 2-3 Ft haszon van rajta), de ugyanaz a helyzet, mint a piával: legyen minden fajta, mert az egyiknek ilyen, a másiknak olyan kell. Nagyon nagy a forgótőke igénye.


Ez sem biztos, hogy hoz akkora hasznot, mint reméled, de az biztos, hogy a településen az élelmiszer-boltost, és annak rokonságát és barátait (fél falut) magad ellen hangoltad, ezért ők az üzleted közelébe sem fognak menni.

2011. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!