Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ki lehet váltani az egyénit...

Ki lehet váltani az egyénit ha csak mellékállásban szeretnék dolgozni és 6 órában?

Figyelt kérdés
a rendes munkahelyemről 2 éve jöttem el szülni és most hogy a gyed-em lejárt szeretném tőlük kérni az 1 év fizetés nélküli szabit mert szeretnénk kistesót,viszont az 1 év alatt szeretnék körmösként dolgozni amihez kellene a vállalkozói viszont az új törvény szerint csak 6 órában lehet dolgozni a gyes mellett.ilyen feltételek mellett kiválthathatom?
2011. jún. 28. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tőlük kéred az egy év fizetés nélkülit akkor még alkalmazásban vagy. Tehát van főállásod.

Leendő könyvelőddel beszélgess el. Lehet, hogy mond egy jobb megoldást.

2011. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyes mellett lehetsz vállalkozó. Ez nem kizáró ok. nyilván nem mindegy, hogy főállású vagy 26 órás munkaviszony melletti vállalkozó leszel. Már csak azért se mert ez erősen befolyásolni fogja az újabb babánál a tgyás és a gyed összegét.Ha otthon végzed semmi gond, de ha nem akkor figyelni kell, hogy max 4 óra lehet a napi munka.
2011. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!a munkahelyemen most heti 30 órás szerződésem van ugye hogy kapjam a gyest,de most fogok elmenni 1 év fizetés nélküli szabira!tehát ott nem fogok dolgozni és én úgy tudom hogy 6 órában lehet dolgozni gyes mellett!nem így van?
2011. jún. 30. 07:54
 4/4 anonim ***** válasza:

A GYES-ben részesülő szülő 2011-től kereső tevékenységet


• a gyermek egyéves koráig nem folytathat

• a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy

• időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik

2011. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!