Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy bt-t...

Mi kell ahhoz, hogy bt-t alapítsak, kb. mennyi pénz kell hozzá? Hány tagból kell állnia? Kell alkalmazottat foglalkoztatni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A Bt. alapítása cégbíróságnál 15.000 Ft-ba kerül, plusz az ügyvédi költség (ez általában 200.000 Ft körül van). Az ügyvéd készíti el az alapító okiratot, illetve a Bt. alapításához szükséges iratokat. 2 tag szükséges, egy beltag, és egy kültag. Alkalmazott foglalkoztatására nincs szükség, ill. kell még vagyoni betét, amit a Bt. házi pénztárába fizetsz be.
2009. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kétszázezer? Anyám! Azért ettől jóval olcsóbb ügyvédet is lehet találni.... Egyébként javaslom cégalapitás előtt könyvelő segítségét kérni, a tevékenység jellegének megbeszélése során tudjuk csak eldönteni mi is, mi a legjobb, kell e alklalmazott, a tulajdonosoknak milyen végzettségük van szóval sokmindentől függ. Azért is célszerű ügyvéd előtt gazdasági szakemberrel konzultálni, mert egy rosszul elkészített társasági szerződés sajnos sok problémát vonhat maga után. Egyébként bt-hez legalább egy korlátlanul felelős beltag + 1 kültag kell, ettől több lehet kevesebb nem. A jegyzett tőke sazbadon választható, de nem javaslom a 10 ezer forintot, bt-nél is javasoljuk a 150-200 ezer forintos jegyzett tőkét. Egyébként jegyzett tőkét apportból is lehet generálni. Nagyjából ennyi. Kriszta
2009. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bt. kb. 150E-ből jön ki, aztán havonta kb. 30E a "rezsi", ami a könyvelőt, bankszámla díját tartalmazza.Az alaptőke ne értem miért kellene hogy 100E legyen, bármekkora lehet, 5E-t szoktak mostanában vagy 10-et.
2009. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

havi 30 kicsit soknak tűnik nekem "rezsinek":)


bankszámlát vezetni meg kell találni a megfelelő bankot, van olyan is, ahol havi 500 Ft alatti havi díj is van.


A mi irodánk BT-ket 10-15 ért könyvel (ahol meg havi 5 kg számla van, és 20 alkalmazott azt természetesen többért)


Ügyvédünk kv 70 ezerért intézi a BT-ket...


Szóval körbe kell nézni a piacon, lehet, hogy van olyan könyvelőiroda, akivel ha szerződést kötsz, akkor lényegesen olcsóbban megcsinálják a cégedet...

2009. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló: NEM 200.000,- Ft az ügyvédi költség (ennyiért egy bonyolult, nyilvános részvénytársaság bejegyzéséért szoktak kérni az ügyvédek), persze, változó, kinél mennyi, az általános összeg 50.000 körül van.

Az egyszerűsített társasági szerződés és ennek alapján az iratok benyújtása valóban 15.000 Ft, de emellett van még 3.000 Ft közzétételi költség is.

2009. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Könyvelői szemmel abszolut nem értek egyet a 10 ezer jegyzett tőkével, és ma már aki előtte konzultál szakemberrel nem is alapit tizezer jegyzett tőkével, ugyanis az első számla után már kész is a tagi kölcsön, annak minden egy nyűgével együtt. Ugye nem kell mondjam, hogy ez mostanság vagyonosodási slágertéma, mig a jegyzett tőke eredetét nem firtatja senki ... erről ez a véleményem ugyhogy szerintem jobb lenne a 10 ezer jegyzett tőkét átgondolni különösen hogy az illetéke a bejegyzésnek ettől több. És a harmincezer körüli havi rezsivel egyetértek. Szerintem annyiba minimum kerül a fenntartása, ha ténylegesen működik is. Kriszta
2009. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így igaz, az előző hozzászóló jól látja, ez így van!
2009. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha bármilyen kérdésetek van a cégalapításról,esetleg már tervbe van véve akkor ajánlom azt amit én is használtam, gyors , olcsó , azonnal megcsinálták, rugalmasak voltak, szóval legalább itt nem volt a szokásos bürokratizmus + adtak egy számlázóprogramot is ingyen. Ha bármire kíváncsiak vagytok még, sok infó találtok erről a [link] weboldalon.
2009. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!