Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Weboldal készítés: Nagy...

Weboldal készítés: Nagy hülyeség megkérdezni az ügyfelet, hogy "mennyit szán rá"?

Figyelt kérdés

Attól tartok hülyén néznének rám egy ilyen kérdésnél, főleg miután megkérdezték, mennyiért vállalom?

A háttere a dolognak annyi, hogy ismerősöknek vállalok, néha néha weboldal készítést.

Nem vagyok teljesen tisztában a jogi dolgokkal, hogy hogyan kéne leadózni és mit, lévén h még diák vagyok, és sztem a dolog nem sokban különbözik mintha lemosnám a kocisjukat v kifesteném a szobájukat pénzért (én nem kérek a webdesignért fél millákat). Ezzel mondjuk ők is tisztában vannak.

Viszont van aki már a 20 ezres ártól is visszahőköl ha megmondom neki, és inkább talál vmi más ismerőst aki csinál neki egy gportal szintű gagyiságot 5 ezerért. Van aki meg akár 60at is simán kifizet egy sima oldalért.

Nem főleg a pénzért csinálom egyelőre, de nem akarom h ez jöjjön le nekik h ingyen van, mer az oké h webfejlesztés közben én is tanulok, fejlődök, hobbi, de azért jó sok időm megy el vele.


2011. júl. 24. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagy hülyeség megkérdezni. Lőj be egy árat, mondjuk a piaci ár felét, és ha nem tetszik neki, akkor alkudhasson. De ne legyél bizonytalan, az nem vet rád túl jó fényt.
2011. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De sokan meg se próbálkoznak az alkudozással mert pont olyan "kezdők" mint én és inkább keresnek mást (még ismerősi körben is túlkínálat van, ugye). Pedig egyáltalán nem vagyok drága csak van aki olcsóbban csinál vmit két kattintással, ami gagyin néz ki nem lehet frissíteni stb. az ügyfelet nem érdekli különösképp hiszen abszolút hozzá nem értő emberről van pl. szó, csak később jön rá h szopacs, de akkor meg már nincs pofája hozzám jönni. :S szóval kb az vna mint nagyban, sok helyen látom h iszonyat gagyiságogkat csinálnak kicsit olcsóbban, és jó sokan bekajálják.

de találkoztam már céggel, ahogy egy skálán lehetett kiválasztani az elkészülő weboldal árát és minőségét...

2011. júl. 24. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelezd, hogy irányárról van szó (alkudozásra van lehetőség).

-hogy mennyi az órabéred.

-hogy nem gportálos oldal, hanem saját fejlesztés.

-hogy megközelitőleg, hány óra alatt szoktál egy oldalt elkészíteni.

2011. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még azt is jelezd, hogy garanciát, karbantartást válalsz-e rá.
2011. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát az hogy mennyi idő alatt készítek el vmit elég változó, főleg h sok új dolgot még én is tanulok közbe, nem is beszélve arról, h időközben kitalálják h n kell még ez meg az. Ha simán mondok egy órabért és majd utána megmondom mennyit foglalkoztam vele, na ettől mindenki totál bizalmatlanná válik.

A piaci árak is a komoly cégeknél 60-300 000 Ft, és árajánlatot küldenek, szóval megintcsak nemtom minek mennyi az ára.

2011. júl. 24. 19:15
 6/7 A kérdező kommentje:
De, az irányár amúgy jó, tényleg azt eddig még nem mondtam. :D Lehet ha így kijelentem szívesebben alkudoznak
2011. júl. 24. 19:16
 7/7 anonim válasza:
Én is csinálgatok weboldalt. Van egy baráti ár (30-40EFT) és egy ügyfél ár (80-100EFT) amit előre meghatároztam, ami nem kevés viszont cserébe több szolgáltatást adok mint a konkurencia. Profi kidolgozott terveket dolgoztam ki, így nincs nagy zsákbamacska. Természetesen az árak hallatán a fele lelép, hogy drága viszont azoknak a fele utána vissza is jön mert belenyúlt egy "amatőr" programozóba.
2011. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!