Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magamat be kell jelenteni...

Magamat be kell jelenteni dolgozóként, ha ügyvezető igazgató vagyok?

Figyelt kérdés
Nem akarok magamnak jövedelmet adni,mert akkor járulékokat kellene fizetnem.Miért kell lejelenteni magamat dolgozóként a könyvelésben (személyi adatlap kitöltése)?
2011. aug. 11. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést hangsúlyozom hogy A FIZETETT
2011. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na megpróbálom mégegyszer :)) Ezt a kérdést a fizetett könyvelődnek tedd fel....


És ez sokmindentől függ... milyen cég, miyen jogviszonyban vagy ügyvezető, és egyáltalán a cég alakulásakor ha tag vagy ügyvezető vagy a járulékalapot képező jövedelmeket érintő dolgokon túl nekünk fizetett könyvelőknek van egy csomó bejelenteni valónk, amihez szükségeltetnek az adataid, ergo akkor is kellenek ha nem veszel ki jövedelmet. Ha meg nem bízol a könyvelődben akkor már most keress mást.

2011. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ügyvezető igazgató vagy, akkor nem egyéni vállalkozóként, hanem társasági formában végzed a tevékenységedet. Ez esetben kötelező a kettős könyvvitel, amit viszont csak a megfelelő szakképesítéssel rendelkező személy (=könyvelő) végezhet a törvények szerint.


Ha eddig még megúsztad, hogy te könyvelgettél magadnak, nagyon gyorsan keress egyet, és utána ő már nemcsak elmondja, de meg is csinálja az összes havi bevallást és egyebeket a feltett kérdéseddel kapcsolatban.

2011. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért van szükség kettős könyvelésre?Egyébként most kezdem a vállalkozást (KFT),van könyvelőm.
2011. aug. 13. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:

A kettős könyvelés alatt ne vmi bonyolult dologra gondolj, hanem ezt csinálják a mérlegképes könyvelők. A kettős könyvelés egy könyvelési forma, Tartozik/Követel oldal van és ott kell írogatni ezt-azt. Egyébként szerintem semmi köze nincs a kérdéshez, ezért nem értem a válaszokat.


Szóval, van olyanra lehetőség, hogy szívességi alapon végzed az ügyvezetést, nem pénzért. De ebben az esetben feltételezem, hogy van más munkahelyed, vagy hallgatói jogviszonyod stb.

Egyébként tag is vagy vagy csak ügyvezető?

2011. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alapító tag vagyok és nappalis egyetemen.
2011. aug. 13. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben te szívességi alapon csinálod, és amíg van hallgatói jogviszonyod, addig utánad semmilyen járulékot sem kell fizetni.
2011. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!