Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó vagyok,...

Egyéni vállalkozó vagyok, nagyon rosszul megy a vállalkozás, mint manapság mindenkinek. Fél füllel hallottam, hogy lehet öncsődöt jelenteni?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok, nagyon rosszul megy a vállalkozás, mint manapság mindenkinek. Fél füllel hallottam, hogy lehet öncsődöt jelenteni. Ezt hogy kell elindítani, milyen utóhatásai vannak? Tartozásom van ügyfelek felé is, és az APEH felé is. Mindössze másfél éve lettem vállalkozó. Aki tud tanácsot adni, vagy aki jártas ebben a témában, kérem segítsen, mondjon el minden lehetőséget erről a témáról! Nagyon köszönöm!
2011. jún. 27. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozónál csődeljárás, hasonlók nincs.

A vállalkozói igazolványt beviszed az önkormányzat okmányirodájába és leadod. Ettől kezdve nem vagy egyéni vállalkozó. Az más dolog, hogy feladatok ezzel kapcsolatban még vannak bevallások terén.

Másik lehetőség, hogy nem adod vissza a vállalkozói igazolványt, csak a vállalkozást szünetelteted. Ezt max 5 év hosszan lehet megtenni, de akár 1-2 hónap kihagyás után is. Ez esetben az okmányirodán csak a szüneteltetést kell bejelenteni. A bevallásokkal kapcsolatos feladatokat azért ebben az esetben is meg kell csinálni.

2011. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi!

Az egyik mondat vége lemaradt.

... akár 1-2 hónap után is lehet ismét folytatni a vállalkozást.

2011. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!