Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy 13 éves lány árulhat...

Egy 13 éves lány árulhat saját készítésű ékszereket a Meskán?

Figyelt kérdés
Pont olyanok, mint amilyeneket az idősebb kézművesek csinálnak. Legálisan nyithatok boltot a meskán?
2011. aug. 14. 10:47
1 2
 1/11 Tetszik a válasza:
0%
Legálisan csak 16 éves korodtól dolgozhatsz, engedéllyel maximum 15-ig vihető le.
2011. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem. és más nevén árulhatok dolgokat? (meska.hu oldalon)
2011. aug. 14. 11:29
 3/11 A kérdező kommentje:

Kik árusíthatnak a Meskán?


Bárki, aki regisztrál az oldalon és valamely képzőművészeti, iparművészeti vagy népművészeti technika alkalmazásával készít különböző alkotásokat; és az eladásra szánt termékeinek, illetve ezek bemutatásának minősége megfelel a Meska Felhasználási Feltételeiben megfogalmazott alapvető minőségi követelményeknek.


Az újonnan megnyitott boltok a Meska szerkesztőinek jóváhagyásával kerülnek aktív, azaz mindenki számára látható státuszba.


De ez nem írja a kort. Ezért kérem a segítségeteket.

2011. aug. 14. 11:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem a meskaval van a gond az esetedben, hanem az adóhatósággal.

A saját készítésű termékek árusítása üzletszerű tevékenység, adószám kell a folytatásához és adózni is kell utána.

Erre a fajta tevékenységre nem válthatsz ki adószámot, mert még kiskorú vagy.

Van fenn a meskán egy eladó, aki árulja a tevékenység folytatásához szükséges tudnivalók összefoglalóját. Abban gondolom megtalálsz minden feltételt ami ahhoz szükséges, hogy akár a meskan, akár máshol árulhasd az ékszereket amiket készítesz.

2011. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
77%

Szia!

Én 14 voltam, mikor regisztráltam a Meskára - és árusítottam is. Mivel a leírásban nem találtam erre vonatkozó korlátozást, gondolom ez legális volt - de hát sehol nem kérdezték, mennyi idős is vagyok :) Szerintem ez nem nyilvánul olyan értelemben vett "munkának", mint mondjuk beülni a kassza mögé, vagy irodai melót végezni.

Különben meg: mégis, ha egy vásárlód észreveszi, milyen fiatal vagy, mit csinál? Feljelent? xD

Sok sikert a meskázáshoz! :)

2011. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
77%
Na jó, bevallom, a válaszom nem volt teljesen felelősségteljes... De szerintem ne aggódj emiatt :)
2011. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, az a munkaviszony létesítésére vonatkozik: 16 év fölött lehet, 15 év fölött szorgalmi időszakon kívül (pl. nyári szünet) szülői engedéllyel.

Ahhoz csak adóazonosító jel szükséges, adószám nem.

2011. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha az adóhatóság a vatera után a meskan is elkezd vizsgálódni, kezdhetitek az aggódást.

Nem kell, hogy feljelentsen bármelyik vevő, vagy akárki más.

2011. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ez szerintem elmegy művészeti tevékenységként - ha igen, akkor kiskorúként is csinálhatod, viszont csak szülői felügyelettel, mivel sem írásbeli, sem szóbeli szerződést nem köthesz

de az adóhatóság szívesen ad felvilágosítást

2011. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
okés, köszi a válaszokat. És azt meg lehet csinélni, hogy pölö anyám nevén árulom a cuccokat? Vagy valami ilyesmi?
2011. aug. 20. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!