Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használtruha nagykerben vett...

Használtruha nagykerben vett ruhát vaterán eladni érdemes?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy amíg itthon vagyok gyes-en, vennék pár zsákot használtruha nagykerben, és eladnám vaterán. Kérdés, valaki csinál-e ilyet és mennyire éri meg neki? Mennyit lehet rajta nyerni? Nyilván csak akkor állnék neki, ha lenne rajta legalább 20 ezer Ft haszon.

Tudom, hogy sokan csinálják amúgy, csak én személyesen nem ismerek senkit aki ezzel foglalkozik, azért titeket kérdezlek...

Köszönöm előre is!


2011. aug. 17. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
üzletszerű tevékenységnek minősülne, tehát adóznod kellene - ha nem teszed büntethetnek, ezt kalkuláld bele
2011. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Természetesen hülyeséget írt az előző, de nem számít.


A lényeg, hogy ha eléred a 200.000 Ft-os nyereséget!

(A rezsi levonandó.)

2011. aug. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

ja, biztos hülyeséget írtam...bár érdekes, hogy a nav ugyanazon a véleményen van, mint én...jó pár ember meg is lett szívatva emiatt pár éve apeh jóvoltából


a 200ezres jövedelem határ magánszemélyekre vonatkozik, akik az szja hatálya alá esnek, de ha üzletszerűen ad-vesz használt ruhákat, akkor az első forint bevétel után adóznia kell


[link]

2011. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hááát nem tudom...adózással együtt nem biztos, hogy megérné. De ha csak 200 fölött kéne adózni akkor az más. Elolvasom amit belinkeltél, köszi!


jó lenne ha valaki írna, aki foglalkozik ilyesmivel, hogy bejött-e vagy sem...

2011. aug. 18. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!