Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Még nincs kisbabánk, de...

Még nincs kisbabánk, de tervezzük, hogy lesz a közeljövőben. Heti 40 órás munkarendben dolgozom jelenleg, és nemsokára vállalkozásba szeretnék kezdeni a főállásom mellett. A gyed összegét ez mennyiben befolyásolja?

Figyelt kérdés
Melyik után vehetem igénybe a gyed teljes összegét a fizetés függvényében?
2011. aug. 22. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez elmúlt 2 évi bejelentett átlagkereseted bizonyos %-át kapod egy bizonyos ideig (tehát mindkettőét egyszerre).
2011. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha a gyed ideje alatt is üzemel a vállalkozás a nevem alatt, akkor is érvényes ez, hogy mindkettő után jár a gyed? nem esek el tőle vagy esetleg jóval kevesebbet kapok mintha nem folytatnám a vállalkozást a gyed ideje alatt?
2011. aug. 22. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a vállalkozásban is veszel ki magadnak kivétet (ami főállás mellett nem kötelező), és fizetsz utána tb-t, akkor annyival növekszik az alap, amiből a gyedet kiszámolják. Meg mindez függ attól is, mennyi a kereseted a munkahelyeden. A gyednek plafonja is van (ha jól tudom, 90ezer körül), vagyis ha az átlagnál magasabb a fizetésed, akkor nem oszt, nem szoroz, hogy mennyi jövedelmed lesz még mellette.
2011. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit írtam, az arra vonatkozik, ha a szülésig vállalkozol. Ha utána is megtartod a vállalkozást, egyáltalán nem jár gyed, csak gyes.
2011. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsónak nincs igaza. A gyed időszak alatt üzemelhet a vállalkozás a neved alatt, csak addig tarts alkalmazottat. Így a gyed is jár.mert effektive ő dolgozik nem te
2011. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó nem kap gyedet, társas vállalkozásod lehet - kft vagy bt, de az utóbbinak is csak kültagja lehetsz.
2011. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyéni vállakozó miért ne kaphatna gyedet, ha az időszak alatt más dolgozik a vállalkozásában? Kaphat gyedet én éppen most intéztem az egyiknek. És bt beltag is kaphat gyedet nem csak kültag ekkor hülyeséget... :((
2011. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És milyen vállalkozásba kezdenél? Érdekel, mert nálunk is aktuális. Köszi!
2012. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!