Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik 18-20 évesen saját vállalkozásba fogtak?

Figyelt kérdés
Olyan emberek tapasztalataira lennék kíváncsi, akik fiatalon a saját lábukra álltak, és bejött nekik a dolog. Mihez fogtatok, hogy kezdtetek hozzá?
2011. szept. 18. 20:48
1 2
 1/13 rozsomak09 válasza:
Igen. Ha jó az ötlet és biztos alapja van illetve nem kel sokat beleölni ahhoz, hogy kiderüljön tényleg jó e, akkor érdemes elkezdeni. De javaslom hogy olvass után mielőtt elkezdenél bármit is.
2011. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem az a tipikus kérdező vagyok, aki 70 alatt IQ-val szeretné megtudni, hogy miből lehet gyorsan meggazdagodni munka nélkül. Csak kíváncsiskodom, hogy mások miből élnek.
2011. szept. 18. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Én már kb. 10 évesen ezt szerettem volna. Csak sajna idővel rájöttem, hogy sok-sok segítség és pénz nélkül nem megy. Pl. ha most végzel egy suliban, nincs semmi családi segítséged, a rokonságban senki nem vállalkozó, akkor sajna elég nehéz dolgod van. Tapasztalat.
2011. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Én 27 éves voltam amikor a saját technológiámmal egy külföldi üzletemberrel kooperálva létrehoztuk a gyárat, ami azóta is magas szinten működik. Lassan 200 ember dolgozik már nálam, a legmagasabb fizetés a havi 400 ezer nettót is eléri. Privátban elküldeném hogy miről is van szó, mert egyszer majdnem kitiltottak innen hogy reklámozok, pedig mivel kizárólag állandó külföldi cégek a megrendelők, ilyen szóba sem jöhetett. Mindenesetre nyilvánosan nem írok le semmi konkrétumot, főként nem küldök linket. Mivel nincs privát címed engedélyezve, így ez sem jön össze. Ja és jövőre leszek 50 éves.
2011. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
én 19 évesen lettem vállalkozó fodrász, de ez nem számít olyannak, amire te gondolsz. de itt is van helybérlés, adózás, könyvelés, anyagbeszerzés, árulok is 1-2 dolgot, + mivel amúgy is van vállalkozóim, csatlakoztam egy mlm céghez, ami szorosan kapcsolódik a szépségiparhoz, így kiegészítésképp nagyon szuper. nagy segítségem a kezdő vállalkozók támogatása volt a munkanélküli hivatalban. bármibe is kezdesz, oda menj először, mert többféle támogatást lehet igényelni. van visszatérítendő, meg vissza nem térítendő. van rengeteg pályázat. én 0 forinttal indultam, éshát baromira sok volt a kiadásom.
2011. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

21:37-es

Milyen gyárat? mi a profilja?

2011. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen alapítottam saját vállalkozást ( vendéglátó ipar ) ma már körübelül 90 ember dolgozik nálam, nyáron közel 150 fő.
2011. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, mesélnél egy kicsit, hogy mibe fogtál, és mikor?
2011. szept. 19. 21:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából érettségi után volt, fél lábbal az egyetemen fél lábbal meg az élet előtt. Az egyetemig volt még jó néhány hónap, így addig kaptam melót, szerződéses volt pár hónap csak. Elhatároztam hogy a fizu nagyrészét félreteszem és nem költöm el... Így is történt saját tőkéből, meg némi szülői plusszal béreltem egy korábban sörözőként üzemelő helyiséget, aztán egy amolyan Sport Pub-ot csináltam belőle. Dupla LCD tv, sport csatornák..sok sör és kellemes hangulat. Először én, még két haverom dolgoztunk benne, nap mint nap bent voltam. Szép lassan híre ment a környéken hogy létezünk, és minden nagyobb sport közvetítésnél teltház volt. Pár hónap alatt a befektetett pénz bejött, és vettem is fel rendes dolgozókat is. Bő 1,5 év alatt egy elég kedvelt pub lett amire büszke voltam. Egyetem mellett ez volt a hobbim meg az álmom. Aztán egy szép nap, egy környékbeli vállalkozó tett ajánlatot a helyre, hogy átvenné, nem gondolkoztam sokat rajta mert a kezdeti tőkémhez képest nagyon nagyvonalú ajánlat volt. Eladtam azt a pubot, az árát nem vertem el..hanem nyitottam két kávézót, egyedi berendezésekkel, saját ötleteimmel. Ezek kitermelték a következő..és a következő helyek árát.. Most már saját Kft-m van, amit ausztriában jegyeztettem be, illetve egy kávézókból és éttermekből álló hálózat. Magyarországon, Ausztriában és Szlovákiában. Egyik sem füstös kocsma hanem felsőkategóriás helyek. Van amit saját erőböl fejlesztek, van amit banki segítséggel. 6-7 évbe került mire kiépült ez a hálózat. És mostsem fogytam ki a terveimből, nagyobbnál nagyobb ötleteim vannak, és még 19 évesen néztem az árakat az inditásnál, mostmár ezzel nem kell foglalkoznom. Nyáron egy energiaital cégtől mobil pultokat bérelek, és többféle kiszerelésben árulok energy drinket, forgalmas tereken, egyetemeken, rendezvényeken, koncerteken. ( kiegészítő jövedelem :) )
2011. szept. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen jó hogy ilyeneket is lehet azért olvasni néha. Gratulálok és további sok sikert kívánok.
2011. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!