Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha üzletetek van, alkalmazotta...

Ha üzletetek van, alkalmazottal: ti hogyan előzitek meg, hogy az alkalmazott lopjon tőletek?

Figyelt kérdés

Sajnos a leltár kissé nehezen követhető, mert rengeteg féle árunk van és csak év végén derül ki a hiány.

Kamerán gondolkoztam. Ha van vkinek tapasztalata, hogyan/milyen sűrűn nézi stb.

Vagy egyéb ötlet?


2011. aug. 23. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehéz kiszűrni nagy! Vagy megbízol benne, vagy nem ! A "magyar becsület" rég elveszett, itt mindenki lop! A lényeg, hogy ne vedd észre. Mert amit nem tudsz, az nem fáj! Vagy rajt éred, akkor két lábbal...!
2011. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kamera és sűrű leltározás, akármilyen macerás.
2011. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen üzleted van? Hátha célirányosabban is tudnánk ötletet írni.
2011. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
100 ft-os jellegű vegyesbolt, kb. 60 nm-es+ugyanennyi raktár
2011. aug. 24. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, szinte sehogy.

Ha lehet, akkor leltározz. Gyakran. Ha nem, akkor bízz meg az emberekben.


Kamera elrettentőnek jó lehet, de mindig figyelni macerás. Rengeteg mód van, hogy az alkalmazottak kivigyenek árut, nehéz elkapni.


Ha az a gyanúd, hogy számla nélkül adnak el akkor próbavásárlókat küldhetsz rá (nem hivatalosan, csak amolyan haverféléket, akár rendszeresen többször is, hogy törzsvevőnek tűnjenek - a törzsvevők gyakrabban nem kapnak blokkot).


Én törekszem kb mindig ugyanannyit venni mint amennyi az adott hónapban elfogy, tehát a készlet mennyiségét tartani, a bevételek-vételek arányát is figyelem, így nagyjából látom, hogy van-e lopás vagy sem (használt könyveket árulok, helyszínen vásárolnak az alkalmazottak).


Én úgy gondolom, hogy jó és megbízható embereim vannak, de ha tulajdonosként bemegyek kb 10-15%-kal mindig többet árulok.

2011. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi sem egyszerűbb: 7 számjegyű fizetés? :)
2011. aug. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 7 számjegyű fizetést hazavivő emberek csak rosszabbak.. Csak nézz körbe, többet lopnak, mint aki nem keres csak 60ezret..


A hasznos válaszokat köszi!!

2011. aug. 26. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!