Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha becsődöl a cég ahol alkalma...

Ha becsődöl a cég ahol alkalmazott vagyok (jelenleg GYED-en itthon), fizetnem kell a saját Bt-m beltagjaként magam után járulékokat?

Figyelt kérdés

Mivel eddig alkalmazotti jogviszonyban álltam egy nagyvállalatnál, így nem kellett a saját Bt-mben magam után fizetni ahol beltagként szerepelek, de benne kereső tevékenységet nem folytatok. Ha csődöt jelent a nagyvállalat és GYED-en vagyok majd GYES-en leszek itthon, akkor kell majd fizetnem magam után a járulékokat(arra a több mint 60 ezer Ft-ra gondolok)?

Azt tudom, hogy eddig se aktív munkaviszonyban, se GYED alatt, se GYES alatt nem kellett míg megvolt az alkalmazotti állásom más cégnél. De ezután hogyan lesz?

Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 7. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Fizetned ezek után sem kell, amíg otthon vagy a babáddal, de azért bejelentési kötelezettséged van az apeh felé:

- 11041-es nyomtatványon változik a FEOR számod (ettől kezdve nem munkaviszony melletti BT. tag vagy, hanem "főállású)

- a havonkénti kötelezően küldendő 08-as bevalláson a továbbiakban az új FEOR-számmal, de változatlan adat-tartalommal kell szerepeltetni.

Szólj a könyvelődnek, ő majd tudja és ezeket beküldi.

2011. máj. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál! Ezek szerint ha GYES-re megyek miután lejárt a GYED-em, akkor sem kell fizetnem magam után a járulékokat? Akkor már biztosan megérkezik a csőd papír és a munkaviszonyom megszűnéséről szóló igazolás.

Csak a GYES lejárta után kell a járulékokat fizetnem ha nem találok másik munkát?

Nagyon köszönöm, ha még erre válaszolsz, nagy segítség lenne.

2011. máj. 10. 07:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van!

Tegyük hozzá, hogy a jelenleg érvényes jogszabályok szerint.

2011. máj. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! Rengeteget segítettél!!!!

További szép napokat! :)

2011. máj. 10. 21:12
 5/5 A kérdező kommentje:

Felmerült még egy kérdés:

Ha esetleg nem találok munkát GYES alatt és a kislányom 3 éves kora után főállású anyaságira megyek (3 gyerekünk van), hogy míg továbbra is állást keresek, addig is jöjjön be valamennyi pénz, akkor kell a BT-ben magam után fizetni?

Mármint a főállású anyasági alatt...

2011. jún. 5. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!