Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tervezgetem egy állatbolt...

Tervezgetem egy állatbolt megnyitását. Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Most végzek egy Bsc-t, aminek nem sok köze van ehhez, de szeretnék utána egy Hobbiállat tenyésztő- és forgalmazó OKJ-t, amivel azt hiszem már lenne több fogalmam a témáról. Addig is pénzt kéne gyűjtenem. Na de mennyit? Mennyibe kerül általában egy kisebb üzlethelység? Milyen engedélyek, papírok kellenek, és ezeknek mennyi a költsége? Egyéb költségek?
2011. aug. 29. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:

hűha. Hát sokminden felmerül bennem. Lenne alkalmazott? milyen gazdasági formában szeretnéd megnyitni, vagy egyéni vállalkozó? Bérelni akarsz vagy venni üzletet? hól? budapest belvárosában vagy kis városban? nem mindegy. Az ár lehet változó kisvárosban ha szerencséd van talán 3-4milláért vehetsz egyet, de lehet a határ a csillagos ég(simán benne van 20-30 millába is) hány négyzetméterre gondoltál? az árat befolyásolja.


ha megvan az ötlet jó.

De :

biztos lesz rá igény?

azon a területen ahol vagy, van igény?

konkurencia?

nem elég hogy téged érdekel, másokat is érdekelni kell, te profit orientált leszel, célod a pénz, ezért mások érdeklődését is fel kell kelteni=marketing


Manapság pl kell hogy egy honlapod is legyen hiszen ha éppen nem ott sétál el valaki az üzlet mellett akkor nem biztos hogy tudni fog rólad.

A cél: ha valaki állatkát akar te legyél az első aki eszébe jut.


Választd ki a gazdasági formát! bt kkt, kft, egyéni vállalkozó, válassz cégnevet.


költségekről: sok, a helyi önkormányzatnál a cégbíróságnál is be kell jelenteni magad, de ennél jobban nem ilyesztelek meg, majd írj

2011. aug. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Megemlítettem az ötletet pár ismerősömnek, és azt mondták, ha tényleg megcsinálom, beszállnának ők is (így négyen lennénk, de jelenleg egyikünk sincs fényes anyagi helyzetben :D). Budapesten gondoltam, de nem a belvárosban, hanem inkább a külső pesti kerületekben valahol (gondolom a belvárosban horror...). Hozzátenném, az egyik legelismertebb állatbolt is egy panel aljában van max 20 m2-en, szóval a hely annyira nem lényeges szerintem. Honlapot tudunk csinálni, az nem gond.

Alkalmazottak gondolom mi lennénk, én nem azért nyitom a boltot, hogy más vezesse. Olyan szörnyű boltok vannak néhol, bementem valahova guppit venni, és az eladó tőlem kérdezte, hogy most akkor melyik az és ő nem is tudja, melyik a lányguppi stb stb :D az arénában meg ott visítozott a kiscsaj hogy ő mennyire utálja a halakat... nos ilyenből nem kérek.

Igény szerintem lenne rá, a környéken nincs túl sok állatbolt.

Gazdasági formáról meg még egyelőre fogalmam sincs. De még van idő :D utánanézek.

Üzletet...hát lehet, hogy bérelni jobb lenne, aztán ha esetleg annyira bejön, megvenni. Jelenleg nincs felesleges 5-10-20 millióm :D


Egyébként az ilyen CITES-es papírok, meg állattartási meg állatorvosi engedélyezések érdekelnének, ha arról tudsz még valamit, azt megköszönném ha elmondanád.

2011. szept. 1. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!