Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik jobb AVON vagy ORIFLAME...

Melyik jobb AVON vagy ORIFLAME? Melyiknek jobbak a termékei? Melyikkel lehet jobban üzletelni? (tanácsadó szeretnék lenni, de nem tudom melyiket válasszam, mert mindkettőt nem akarom) Van-e esetleg másik kozmetikum ami hasonló módon működik és jó?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Egyiket sem szeretem, de az AVON szerintem népszerűbb. Sokkal több embernél látok avonos katalógust és terméket
2011. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

az Avon népszerűbb, gyakrabban van katalógusa, sok terméke olcsóbb


mindkettőnek nagyon jó termékei vannak amúgy

2011. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Én mindkettővel dolgoztam évekkel ezelőtt, az akkori tapasztalataimat tudom leírni.

Az Avonnál a szükséges rendelési összeget nem tudtam ilyen termékekből összehozni (200 ft meg 600 ft), aztán valami 30 valahány ezer volt úgy rémlik a minimum.

Az Oriflame meg elcseszte, amikor 3 hétre visszavette a katalógus érvényességi időt, plusz ha nem dolgozol, úgy visszaesik a jutalékod, mint a huzat. Az én ex-szponzim anno jól lehúzott, aztán amikor az egészsége megromlott, a 10 év alatt elért 200e/hó fizujából lett 20e, ahogy hallottam, mert nem tud menni már.


Végső soron mindkettőnél ott volt a hiba, hogy nem volt egy rendes szponzorom, aki tanított volna és nem lehúz.

Kellett vagy 5 év utánuk, mire normális céget, normális szponzort, meg visszaesés nélküli üzletet találtam (FLP).


Szerintem Avon, Oriflame egyaránt szerencsétlen üzletileg, de ha már ilyenben gondolkodsz, akkor ezekre figyelj:

- cég mióta áll, milyen forgalmi mutatókkal (Mo, Eu, világ),

- van-e kezdőcsomag vagy elég egy sima egyszerű rendelésleadás (a kezdőcsomag nem baj, ha abban terméket kapsz, amit el tudsz használni, mert kell a terméktapasztalat a munkához),

- termékek minősítése nagyon fontos, mert az arcodat, nevedet adod a cégnek,

- garanciavállalás,

- marketing terv (van-e szintesés, milyen ösztönzők vannak, csinál-e a cég ill. a felső vonalad ingyenes továbbképzést, van-e lehetőség jogdíjas jövedelemre, milyen eszközökkel tudsz dolgozni),

- nagyon nézd meg, ki lesz a szponzorod! Segítenie kell, neki ez kőkemény üzleti érdek, ha te keresel, ő is keres, ilyen egyszerű.

- Ha azzal etetnek, hogy 2 hét alatt milliomos leszel, menekülj. MLM-ben és direkt marketingben is kemény munka és ált. 2-3 év kell, mire normális bevételt (több százezres) elérsz. Én fél év után tartok minimálbérnél az FLP-vel. Se Avonnal, se Oriflame-mel nem lett ennyi pénzem, 1,5 év után. Mondjuk senki nem tanította meg a "hogyant".


Remélem segítettem.

2011. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

14.23-nak


Mi az az FLP? Hogy működik?

2011. szept. 12. 15:14
 5/14 Nánai-Hutton Alexand válasza:
72%

Oriflamezek.

1.Szponzorod nem húz le, az Ő teljesítménye semmiképpen sem látszik meg a te pénzeden.Annyi lehet a baj ha nem jó vezető és nem kapsz jó információt.

2.Nem létezik olyan hogy egyik napról a másikra milliomos lesz az ember, de ha dolgozni akarsz akkor van hogyan és a pénzed is mutatja.

3.Hogy melyik termék a jobb se Avonos, se Oriflames tanácsadó nem szabad hogy megmondja mivel az Avon és az Oriflame is tagja a DSA-nek (Direct Sales Association).Az etikai kódex kötelez.

4.Oriflamenek most 17 katalógusa van, az Avonnak is: szóval nem rossz az ha 3 hetente van új, hanem ellenkezőleg.

5.Amiért én Oriflamet válaszottam: 30% kedvezmény és nincsenek kötelezettségeim. 30% lesz akkor is ha nem rendelek 6 hónapon át például.


De szeretek dolgozni és ajánlom is.

Minden jót,

Szandra

2011. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
83%
Én oriflame-zek, anyukám avonozik. Az a tapasztalatom, hogy nekem sokkal többet segít az oriflame, mint anyunak az avon. Söt még a szponzorom is többet segít nekem mint az avon-ban.
2012. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Mindkét rendszerben megvan a teljesítménykényszer, amit ha üzletileg nézünk, az minden csak nem jó.

Te igazából jó üzletet keresel, jól értem? Csak kozmetikumok terén?

2012. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül...
2012. szept. 7. 22:31
 9/14 Szabinika válasza:
65%
Szerintem mindegyik jó,mindegyik katologusban van mindig valami érdekes :) Amúgy Szerintem az Oriflame drágább..de ettől független aztis szeretem!
2013. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Most avonos vagyok.

Annó jó pár éve volt az oriflam-nek jó terméket, de rengeteg nagyon nem jött be. Így váltottam avonra. Nálam mindegyik bevált és az árak is korrektek voltak illetve még azok is.

2013. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!