Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Feketelistásoknak előfizetés?

Feketelistásoknak előfizetés?

Figyelt kérdés

SZerintetek ha nyitnák egy "vállalkozást" ahol az lenne a főprofil hogy fektelistásoknak intéznék mobiltelefon előfizetéseket szerintetek menő lenne?

Tehát a szolgáltató neked nem ad mert listás vagy, de én mondjuk kaukcióért vagy pl havi 1 ezresért megveszem neked az előfizetést.

Szerintetek totál bukás vagy van benne valami?


2011. szept. 6. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyannyira menő lennél, hogy pár hónapon belül a sitten találnád magad. Ez nem legális üzlet.. kb. olyan, mint mikor hajléktalanok nevére cégeket vásárolnak...
2011. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem értékesítheted tovább a szolgáltató szolgáltatását csak az erre irányuló szerződés esetén, másrészt pedig hamar kialmolnának alólad, mert csinálnak 100e Ft-ot számlát, nem fizetik be, akkor te mit csinálsz? Te írtad alá a szerződést...
2011. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Legálisan már nem él meg az ember. Azt tudom hogy nem értékesíthetném tovább. De inkább az a nagyobb kockázat hogyha maffiózók vennék igénybe a telefont,netet ami az én nevemen van.

Méghozzá mégnagyobb veszély hogy csinál 100 ezres számlát aztán ha nem fizet azt én buktam...

De valamiből meg kell élni, ebben a vállalkozásban legalább nincs konkurencia és ha normálisak lennének az ügyfelek még működhetne is. Persze amíg le nem bukok..

2011. szept. 6. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te egy 'nem normális' ügyfélkörre akarsz építeni, és azt várod, hogy normális reakciói legyenek? :)

Bármelyik szolgáltató biztosít az általad jelzett ügyfelek részére szolgáltatást, ha megfelelő vagyoni biztosítékot adnak. A Vodafone esetén ez ha jól emlékszem 80e Ft. A Telenornál pedig az, hogy nincs rendezetlen tartozása.

Tehát nem igaz, hogy nincs konkurenciád, hiszen maguk a szolgáltatók is biztosítják ezt a lehetőséget...

Alapvetően illegális tevékenységre pedig nem célszerű vállalkozást berendezni, nem gondolod? :)

Szintúgy korlátozott az egy évben vásárolható céges előfizetések száma is. Tehát ha nincs külön megállapodásod a szolgáltatókkal, akkor ki tudsz talán szolgálni 10-20 ügyfelet és utána hosszú szünet. Ezt havi ezer forintjával számolva 10-20.000 Ft-os bevételt jelent számodra. Ebből kell a kockázatot vállalnod és megélned.

100 előfizető esetén - 1000 Ft-os plusz havi költségért - 100.000 Ft bevételed keletkezik. Ennyit pár nap alatt össze tud hozni számodra 1 előfizető. Tehát 1%-os fizetésképtelenség (akár nem akar, akár nem tud) esetén te már buktad az egész hónapra vonatkozó bevételed.

Javaslom, hogy gondolkozz, mielőtt hülyeséget vállalsz a nyakadra :) És készíts egy üzleti tervet. Mert ez a terved már két számból 'megbukott'.

2011. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!