Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért akar sok ember vállalkozni?

Miért akar sok ember vállalkozni?

Figyelt kérdés
Nem akarom leegyszerűsíteni, de konkrétan az én szemem előtt is sokan belefogtak ilyen vagy olyan vállalkozásba. Ugye látták valakitől, hogy neki bejött, de sosincs két egyforma szerecsés vállalkozás. És persze elmegy az örökség, a sok számla gyűlik, és a sok hitel, és persze már el is adósodott, és így a családjára marad, nem beszélve a lelki és egyéb más támogatására tett idő is. Nem lehet, hogy sokan egyszerűen akarnak, kevés melóval meggazdagodni? Mert én ezt vettem észre. Mért nem lehet, rendes melóval kezdeni, mért akarnak sokan hírtelen, nagyot harapni. Lehet bejön, de ha nem, tuti nagyot bukik, ezzel kárt okozva a családjának is, hiszen azok nem hagyják cserben...
2011. szept. 18. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert nem tudják, hogy mivel jár egy vállalkozás, és, hogy egy sikeres vállalkozásban mennyi munka és stressz van.

Csak azt látják, hogy XY vállalkozó, és jól megy neki.

Ennyit látnak, a mögötte lévő energiabefektetést nem.

2011. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ezt én is így látom.
2011. szept. 18. 10:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy mert nincs más reményük a szebb életre. Alkalmazottként kevesen élnek igazán jól... Nem akkor dolgoznak, nem feltétlenül azt, és nem annyit, amikor, amit és amennyit akarnak. (Mondjuk ez igaz a legtöbb vállalkozóra is.)
2011. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert alkalmazottként kigürized a szemedet és épphogy nem halsz éhen (már ha nem halsz éhen.. Viktorunk kivet még néhány adót és akkor már nem mi kapunk fizetést hanem még te fizetsz majd az államnak azért, mert dolgozhatsz...).


A baj ott kezdődik, mikor valaki olyan egyszerű, mint a faék, 0 gazdasági és üzleti alapismerettel rendelkezik és úgy általánosságban halvány gőze sincs róla, hogy miként kéne egy üzletet vezetni. Csak látja, hogy a 2 utcányira lakó kopasz kigyúrt security-s vállalkozó úrnak 7-es BMW-je van meg medencéje.


Aztán felveszi a hitelt (amiről azt hiszi ajándék), fogalma nincs róla mi az a befetetés, árukészlet, könyvvitel, ráadásul még fel sem mérte, hogy lenne-e arra a baromságra igény amit ő kitalált és jól be is csődöl 3 hónap alatt.


Ez a baj, nem a vállalkozás.

2011. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na de remélem nem kiforgatjátok a szavam mint sokszor más témában mások. Nem is a vállalkozással mint szakmával van gond, hanem attól, hogy persze kigürized gyárban magad, még nem kell meggondolatlanul olyan vállalkozásba kezdeni, hogy 0 érzékkel meg mindennnel elbaxod előre az életed. sokan ekkora 0-ák az egészhez, de "mert bátor, és mindent megtesz a jobb jövőjéért"... de inkább csak hirtelen akarnak sokan nagyot, és nagyok lenni. Hangsúlyozom nem mindenki de legtöbben igen.
2011. szept. 18. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:
meglátásom szerint a vállakozók 1/3-a kényszervállalkozó (tehát a munkahelyére számlát ad) 1/3-a pedig nem jut jobb ötlet az eszembe címén vág bele, legtöbben sajnos úgy, hogy lövésük sincs semmiről. Nálam van olyan vállalkozó, akit az inditáskor kb négyszer kérdeztem meg hogy tényleg akarja-e, a válasz igen volt, 2,5 hónap után szünetel...
2011. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azért hoztam létre céget, mert egyre inkább macera volt, hogy a szolgáltatásaimról nem tudok számlát adni. A tevékenység volt meg előbb, később jött a számlaigény - így nem is vállaltam túl magam.

Viszont ennek ellenére elegem lett a vállalkozói életmódból, mert a bevétel kutya vacsorája, gyakorlatilag nincs szétválasztva a munkaidő a magánélettől, stb.


Úgyhogy kerestem magamnak egy alkalmazotti jogviszonyú állást és ezzel most jobban is keresek éves szinten.

2011. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!