Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 4 órás bejelentett munka...

4 órás bejelentett munka mellett tudok mellékállásban vállalkozni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudnál? Én 8 órában dolgozom egy cégnél, mellette pedig van egy vállalkozásom. 8-4-ig iroda, majd 4:30-tól este 8-ig vállalkozás(szombaton pedig csak vállalkozás)
2011. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem értek hozzá, de tudtommal csak főállásúként jelenthetne problémát másik vállalkozás.
2011. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kérdés itt a járulékfizetés köré csoportosul. Egy főállású munka mellett sokkal kevesebb havi kötelezettsége van egy vállalkozónak. Ez áll négy órás munkavállalás mellett is?
2011. szept. 20. 16:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megköszönni, hogy foglalkoztatok a kérdéssel; hálás vagyok! :)
2011. szept. 20. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha négy órás munkára is fizeti a munkáltató járulékokat, akkor egyértelműen kisebb a teher.
2011. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legalább heti 36 órás munkaviszony kell ahhoz, hogy mellékállású vállalkozó lehess.

Ha a munkaviszonyos foglalkoztatásod nem éri el a heti 36 órát, akkor minimum a minimálbér után meg kell fizetned a járulékokat magad után (főállású vállalkozónak számítasz)

2011. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát hogy tusz-e azt döntsd el magad.Hogy lehet-e illetve szabad-e az egy másik kérdés.
2011. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül. Ha van, aki fizeti a közterheidet, a plusz vállalkozás aranybánya lehet. De ebben a felállásban nagy nyugdíjra ne számíts. Én már semmilyen nyugdíjra nem számítok - elvették.
2011. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hogy értse: a legnehezebb megoldás, ha valaki csak vállalkozó, mert így havonta kb 70 ezer Ft járulékot be kell fizetnie, a második elgjobb megoldás, ha 4 órás bejelentett munka mellett vállalkozik, akkor a 70 ezer Ft csökken annyi járulékkal, amennyit a munkahelyén megfizetnek ön helyett, és a legjobb. ha valaki 8 órás bejelentett munka mellett vállalkozik, mert így a 70 ezer Ft majdnem teljesen lecsökken a munkahelyén megfizetett járulékkal. Azért majdnem, mert a vállalkozónak többet kell fizetni.
2012. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!