Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 16 évesen cégalapítás lehetséges?

16 évesen cégalapítás lehetséges?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, kft alapításához szükséges tőkém diákmunkából megszereztem, és szeretnék egy vállalkozást létrehozni (kérlek ne hozzátok fel a pénzügyi problémák lehetőségét, tisztában vagyok vele, úgy állok hozzá, hogy ha becsődölök, jó tanulópénz - mellesleg nem használtruhaüzletet szeretnék nyitni, hanem olyasmit, amire kereslet is van:)). Érdekelne, milyen jogi vonzata van a dolgoknak, alapíthatok-e én már céget önállóan. Köszönöm válaszaitokat előre is!
2011. okt. 2. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem vagy nagykorú.
2011. okt. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szüleid nevében vagy egy nagykorú ismerősöd nevében igen, sajátodban nem.

Hogy hoztál össze diákmunkával milliókat? mert az alapításnál nem csak a kötelező indulótőkére kell gondolni, kellhet venni dolgokat ....

2011. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nemvagy jogképes.De megkerülve csendes társ nevén futhat,te adod a tőkét,ötletet,ő a nevét,szak tudását.
2011. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)


2. hozzászóló: Nem milliókat, de párszázezret igen. A vállalkozásom indulóköltségei alacsonyak, fix költséget kb. csak a könyvelő, ügyvéd jelentene, de mire ezek elfogyasztják a pénzemet, addigra szerintem beindulna a vállalkozásom, és kitermelné az ő költségüket. Ha meg nem, akkor lehúzom a rolót:)

2011. okt. 2. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Gratuálálok! Majd írd meg mi lett!
2011. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
pfff.....néhány százezerből nem lehet vállalkozni, aludj vissza a szép álmaidba.....
2011. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem gyárat akarok nyitni. Ha a cég iPhone tok-kereskedelemmel foglalkozik, bőven elég párszázezer.
2011. okt. 3. 09:02
 8/12 A kérdező kommentje:
az iPhone-tok kereskedelem csak példa volt:)
2011. okt. 3. 10:02
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Egyelőre csak törvényes képviselőd által lehetsz cégtulajdonos.

Azaz lehetsz tag a cégben, pl Kft-ben, de ügyvezető egyelőre nem. Ha betöltötted a 18-at, utána a tagok akár ügyvezetővé is megválaszthatnak.


Le a kalappal, hogy már 16 évesen vállalkozáson töröd a fejed! Ne add fel ezt az álmod!

Sajnos az emberek döntő többségének csak az lebeg a szeme előtt, hogy tanuljon és szerezzen egy jó állást alkalmazotti munkajogviszonyban, hogy aztán a munkaadójának sok pénzt keressen. :(

2011. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Első körben.Olvassgas önfejlesztő könyveket vállalkozásokról. www.bagolyvar.hu

Plusz ilyen önfejlesztő könyveket még ami más gondolkodást ad: www.edesviz.hu

Tanulj kis marketinget,mérd fel a piacot,üzleti terved is legyen,céllistád,pozítiv gondolkodás.

Ben Sweetland:Alapkönyv a sikerről első kötelező irodalom.

Gratulálok neked,végre egy nornálisan gondolkodó fiatal,aki nem beb_szás,a cigi,a füvezés és a fekve hányáson töri a fejét,meg nem egy céltalan valaki.

Le a kalappal haver,remélem sikeres leszel,biztos vagyok benne.

Ne hallgass arra aki lehúz,tudod energiavámpírokat zárd ki.Más elmegy bruttó 100-ért dolgozni és egész életében el van ott magának,persze az eszet ossza a semmire,és el tud menni nyaralni évente egyszer a Balatonra,persze egy patkány lyukba.Csak olyan emberek véleményére adj aki ott tart ahol te akarsz tartani legalább öt év múlva


24F

2011. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!