Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft. Vagy egyéni vállalkozás...

Kft. Vagy egyéni vállalkozás a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Az egyéni vállalkozásnak már utána jártam,mert eddig csak abban gondolkodtam,viszont hallok dolgokat,ami miatt érdeklődnék a kft után is. Már nincs időm kivesézni ezt a másik "témát",ezért kérem a hozzáértők segítségét,hátha gyorsan elmagyarázzák Nekem,miért jobb az egyik,vagy a másik. Van bejelentett munkaviszonyom,ami főállás,a Páromnak is ugyanígy,ha ez számít a kérdés megválaszolásában. Köszönöm.
2011. szept. 30. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ mi a vállalkozás tárgya.

Amennyiben a tevékenység jelentősebb beruházást igényel, (gépek, alkalmazottak) jobb a társasvállalkozás (nem kell kft-ben gondolkodni, jó a Bt, vagy Kkt is)

Ha kis eszközigényű, vagy egyszerű (pl ügynöki munka), ráadásul mellékállásban csinálod elegendő, sőt előnyösebb az egyéni vállalkozás: kevesebb macera, olcsóbb könyvelés.

2011. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyorsan és főleg a vállalkozás profilja és a jövendőbeli beruházások nélkül senki nem fogja tudni neked elmagyarázni, hogy neked miért lenne jobb az egyik mint a másik.

Az egyéni vállalkozáson belül utána néztél a korlátolt felelősségű egyéni cégnek is?

2011. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fő profil: Ruházat-> vegyesen, új és használt ruha kiskereskedelem,ezek mellett amikkel még foglalkozni fogok,azokba befektetni nem kell,mert csak rendelésre hozatom. Tehát ruhákat kell csak vásárolnom (amiket igen,másodállásban fogok értékesíteni),a Párom pedig az eddigiek szerint,ha EV. leszek,Ő lesz a "csendestárs",de ugye Neki is van főállása.


Kérdezzetek,ha kell még infó!


Nem hallottam még a Kfc.-ről.


Köszönöm a segítségeteket.:)

2011. okt. 1. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
egyszemélyes kft
2011. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
erre én nem alapítanék céget. másodállásban ev.
2011. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zoli17 ***** válasza:

mi van ha nagy a tárgyi érték?


kérdésem hasonló, csak nem turi, hanem fuvarozás, egyenlőre egyénire találtam több érvet.

2012. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!