Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megoldható magánszemélyként...

Megoldható magánszemélyként befektető?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki szeretné más emberek pénzét forgatni , akkor arra milyen megoldások vannak? Vagyis jogilag egy ilyen munka , hogy megoldható? Mert nyilván senki nem adja idegen kézbe a pénzét, ha ez jogilag nincs biztosítva...Én csak tőzsdézni tudok elég jól,aminek a tudását így is tudnám kamatoztatni,meg persze nagyon jó feltételekkel tudnék dolgozni, de sajnos fogalmam sincs, hogy jogilag, hogy kell egy ilyet csinálni! Köszi a válaszotokat! jah és értelmetlen válaszokat pls mellőzzétek!
2011. máj. 17. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként sehogy.

Nálunk 2 tiszta lehetőség van erre: vagy befektetési szolgáltatásra céget alapítasz, lásd tőkepiaci tv., vagy függő ügynökként tevénykenykedsz. Nyilván az utóbbi sem ideális a Te esetedben, hisz egy brókercég nem engedi, h a saját szakálladra tevékenykedj.

Már én is végigjártam a dolgot.

valahol érthető is a szigorú szabályozás: amíg minden ok, jól megy a bolt az ügyfelek elégedettek addig nincs gond. Amikor beüt valami negatív, akkor követelik a pénzüket. A bukást levédendő tv-i szabályozásoknak megfelelően kell üzemeltetni egy ilyen bizniszt. (mifid nyilatkozat, írásban, felvett hanganyagban tett megbízások az ügyfelek részéről stb.)


Viszont egy lehetőséged törvényesen mégi van: szerződésben, vagy váltón vegyél át tőlük pénzt. Azzal azt csinálsz amit akarsz, de visszafizetési kötelezettséged azért lesz. A kockázatot a szerződésben kell ügyesen az ügyfél részére is megosztani.

2011. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!