Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként, ha...

Egyéni vállalkozóként, ha bejelentek valakit 4 órában (minimálra), akkor mennyi járulékot kell fizetnem utána?

Figyelt kérdés

Vagy,egyéni vállalkozónál van-e olyan,hogy "segítő családtag" is bent lehet az üzletben,aki ezért pénzt nem kap,így be se kell jelenteni?


Remélem érthető a kérdés,és köszönöm a segítséget!


2011. okt. 27. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a segítő családtagos dolgot egyik ismerősöm is próbálta, állították neki, hogy működik, kijött ellenőrizni az akkor még APEH néven futó társaság, és csak 2 hétre kellet bezárni és 80ezer bünti volt.


4 óra után minimálbéren kb. 20ezer a járulék, vagy alkalmi munkavállalói az ha jól tudom 1000 ft/nap?!?!

2011. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már utána jártam, segítő családtag teljesen oké,csak kell szerződés...nyilván az ismerősödnek az nem lehetett...

Köszi!

2011. okt. 30. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát az ismerősöm az a bátyám, és volt szerződés. Ő írt levelet az APEH-nak, akik visszaírtak, kicsit össze-vissza szöveget, amiből az derült ki lényegében, hogy van ilyen (könyvelő is ezt mondta, adott szerződésmintát is). Ellenőriztek, azt mondták, hogy ilyen nincs. Bevitte az apeh levelét, erre az volt a válaszuk, hogy az utolsó sorban ott van, hogy ez csak nem hivatalos tájékoztatás, hivatkozni rá nem lehet. Fizetett....


Nekem lényegében mindegy, csak gondoltam leírom, hogyha mégis megbüntetnek ne érjen meglepetésként.

2011. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez számomra érthetetlen és felháborító...de el sem bírom képzelni,hogy ilyen lehet!?
2011. okt. 31. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!