Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek-e tulajdonosa egy...

Lehetek-e tulajdonosa egy ruházati boltnak, ha nincs szakirányú, vagy boltvezetői végzettségem, ha alkalmazok üzletvezetőt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 13:36
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
77%
Miért ne lehetnél?
2011. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2011. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
62%

Igen, tulajdonos bárki lehet, de a mükődési engedélyhez csatolni kell valamelyik alkalmazott szakmunkás (ruházati eladó)bizonyítványát. Kérdésem: ha nem értesz hozzá, hogy tudod elvárni az üzlet eredményességét? Sajnos ezért tart itt a kereskedelem mert nem szakemberek irányítják.

Tudok olyan esetről, hogy hentes végzettséggel Víz-szerelvény szaküzletet vávrolt meg. Ritka eset az, amikor a tulajdonos elismeri az üzletvezető szakmai tudását. "43 éve kereskedelmi vezető"

2011. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Előzőnek:


Ilyen hülye baromságot!!!

Attól mert valakinek nincsen ehhez pont végzettsége attól még lehet üzleti érzéke!Azt nem adják a szakmunkás bizonyítvánnyal,jézusom...

"Egy 20 éves kereskedelmi tapasztalattal rendelkező" DDD

2011. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
JA ÉS NEM ETTŐL TART ITT A KERESKEDELEM MÉG VÉLETLENÜL SEM,HANEM A RENGETEG JÁRULÉK ÉS ADÓTERHEKTŐL!!!
2011. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Smartguy86 ***** válasza:

09:08 - Ezzel azért vitába szállnék. Az értékesítés szakmai háttértudása sok vállalkozónál NULLA. Nem tudják, hogyan reagáljanak a piaci változásokra, nem tudják honnan legyenek vevőik, nem tudják hogyan kell elérni a vevőket.


Megszoktak egy adott színvonalat a rendszerváltás utáni években, amikor még keresletdömping volt mindenre, aztán ott is maradtak, nem fejlődtek. Most meg csodálkoznak, ha versenyezni kell. Se új partnerek, se új értékesítési csatornák, se marketing, se reklám, se PR, semmi nincs. Csak nyögnek, meg hárítanak az adópolitikára, mikor a magyar adóterhek (igaz magasak) nem sokkal súlyosabbak, mint a környező EU országokban. Persze ha valaki nem tud árbevételt termelni, akkor nehéz nyereségesen is működni - megy a feketézés, és még így sem tudják kigazdálkodni a nullszaldóra jutó adókat? Ugyan már... Vállalkozni kéne megtanulni!

2011. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bari Zoltán ***** válasza:
előzőhöz szólnák az EUs országokat ne keverd már ide mert ott egy segédmunkás is apám 500 000 ft keres míg itthon jó ha majd meg kapja az 50000 FT tehát ott az emberek bemehetnek vásárolni de itthon az emberek hol tehetik ezt meg voltam kint a kirakodó piacon voltak annyian hogy alig lehetett mozogni míg be mész itthon egy boltba kong az ürességtől mert nincs pénze arra hogy ott vásároljon tehát nem a terhek meg az adókról van itt sok hanem vásárló nincs mert nincs pénzük én annak idején 100 000 kerestem mégsem mentem be a boltba ruhát venni mert ez is kevés arra hogy bolti eredeti ruhát vegyek bocs hol a gond az állammal és persze hogy lehetsz tulajdonos de ezen gondolkozol te sem lehetsz szegény bocsi úgy hogy nem sajnálak ha sok terhet kell fizetned majd
2011. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A magyar szabályozás a lehető leghülyébb! Nekem közgazdász diplomám van, amit kis- és középvállalkozások szakirányon szereztem. Ezzel NEM LEHET vállalkozást indítani. Egy sz.ros bóti eladói papírral, amihez elég a nyócosztály, lehet. Hát ebben marha sok logika van, valóban. Évekig tanultam, hogy hogyan kell létrehozni, üzemeltetni stb. vállalkozást, de egy majdnem analfabéta bóti eladó biztos jobban ért hozzá.
2011. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ur isten! Egy mondat sem hangzott el a kérdező szájából, hogy ő milyen végzettségű! Értelmezzük a mondatot légy szíves!

A kérdésre a válasz, hogy igen! Egyébként több önkormányzatnál, a könyvelő, és adott esetben az ügyvéd is sok kérdésre választ ad!

2011. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak "hallgatom" a vitátokat...Vendéglátó iparit végeztem+érettségim van. Igen, kicsit én is tartok attól, hogy a népnek nincs pénze, ezért nem új holmikban gondolkodom..igazából csak a lehetőségeimet latolgatom..

Köszönöm az értelmes válaszokat a feltett kérdésre, azért jó tudni, hogy vannak még, akik felfogják a : kérdezz-felelek rendszerét a helynek...persze lehet értelmes beszélgetéseket folytatni, azzal sincs gond...viszont! : Kedves Bari Úr! Engem nem kell sajnálni, mert van erőm a magam ura lenni, ahelyett, hogy mások energiájára féltékeny lennék! Nem vagyok gazdag, egyedül álló nőként nevelem a gyerekem, és azt a pénzt,amiből szeretnék kedvezőbb életet teremteni, azt évek alatt, fáradtságos munkával kerestem meg, a saját 2 kezemmel,mert tudtam, hogy 1x szükségem lesz rá! Én így használtam ki a fiatalabb éveimet, nem pedig a seggem alá rakták! Másodsorban pedig, ha szeret nem tetszést nyilvánítani, először tessék összekapni magát, és megtanulni helyesen írni, mert egy 100 % helytelenül író magyar sem irigylésre méltó!!!

2011. nov. 10. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!