Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként sokat...

Egyéni vállalkozóként sokat számlázom (évente kb.1,5 milliót) jobban járnék egy kft-vel? Ki szeretném egészíteni más tevékenységgel is, amihez nincs végzettségem, lehet ilyet csinálni? Egyéniként lehetetlen!

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

mi köze van annak a gazdasági társaság formájához, hogy mennyit számlázol? komolyan nem értem :) nem kötekedésből, de ha valami köze van akkor magyarázd már el nekem :)


egyébként igen, jobban jársz a korlátolt felelősséggel, mint az egyéni vállalkozóival, mert, ... mert korlátolt. most meg korlátlan felelősséged van :) ezt nem hiszem hogy magyarázni kéne :)

2011. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az éves 1,5 MFt nem sok, azért nem érdemes Kft-t alapítani. Ami a kiegészítést illeti, ha nem szakmád akkor vállalkozóként nem megy, de Kft-ben igen, ha az egyik tag vagy az alkalmazott ügyvezető bizonyítottan (ez alatt a végzettségét igazoló okmányok értendők) rendelezik a szakirányu végzettséggel. Az okmányiroda ezeket az okmányokat kéri is. Egyébként ha bemegy valaki érdeklődni minden el is mondanak és segítenek.
2011. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! azrét lehet némi köze bár a kulcsa ott van, hogy mennyi a nyeresége. EGyéni vállalkozó február 25-ig fizet osztalék adót és ehot, mig egy cég akkkor és csak akkor ha osztalékot hagy jóvá s azt ki is fizeti. Tehát kvázi szabadon határozza meg hogy mikor fogja ezeket a terheket kifizetni ha kifizeti egyáltalán. Kft mellett szól továbbá a korlátolt felelősség is.
2011. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Egyéniként lehetetlen!"


Dehogy lehetetlen, alkalmazottat kell felvenni, akinek van végzettsége...


Ha KFT-ként végzel olyan tevékenységet, amihez nincs végzettséged, akkor ugyanúgy megbüntethetnek ( egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy ezt nem annyira ellenőrzik... )


Évi 1.5M? Az nagyon kevés, így még alanyi adómentes is vagy, ha jól sejtem.


Nekünk EV-ként nincs túl nagy bevételünk, de ha havi 1.5M alatt számlázunk, az már egy gyenge hónap. Őszintén szólva, ha 2-3x ekkora lenne a bevételünk, akkor sem hiszem, hogy rögtön KFT alapításán gondolkodnék. Évi 50-100M esetén már meggondolandó a társasági forma és egy pénzügyi vezető pozíció.

2011. márc. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!