Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó vagyok. Sok...

Egyéni vállalkozó vagyok. Sok a kimenő számlám (amit kiállítok) kevés a bejövő számlám (amit kapok), teendő?

Figyelt kérdés

Szóval..van egy vállalkozás (0%os)...számláz évi 5 millió értékben...

tehát kimenő számlája van, de bejövő az kb 2 millió értékben. természetesen nem 3 millió a haszon mert ki lett az is fizetve sok másra ami nem számolható el.


hogy lehet megoldalni legálisba a dolgot, ha az ember nem szeretne csalni? tudom hülye kérdés mert mindenki azt mondja vegyek "okos" számlát...

de biztos van normális módja is ennek amivel legalább nem szív utóleg egy becsületes kisvállalkozás?

köszönöm válaszokat előre is!

további szép napot!


2011. dec. 7. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Erre való egy jó könyvelő. Nekem megért havonta párezer forintot, hogy nem kellett ezen törnöm a fejem.
2011. dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

nem 3 millió a haszon mert ki lett az is fizetve sok másra ami nem számolható el.


Sok másra? akkor azt felélted, kivetted, tehát legálisan sajnos nem tudod utólag lefedni.... Egy két dolog van amit le lehet írni költségként pl. 500 km havonta autóra de nagyjából itt meg is állt a legális tudomány...

És sajnos szívás, de ez adóalap marad nálad... Ami nem számolható el, az ugye magáncélú... Tehát kivetted, ergo elköltötted, ergo adóznod kéne utánna.

Könyvelőként mondom

2011. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Az előzőeknek igazuk van!

Azt a nyereséget, amit nem "forgattál vissza" a vállalkozásba, azt bizony meg kell adózni. Egy könyvelő erre már régen felhívta volna a figyelmedet, és nem most év végén kellene kapkodnod, de ilyenkor sajna már nemigen tudsz mit csinálni. Úgy néz ki, hogy ezt az évet keményen meg fogod adózni!

2011. dec. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Katoonene ***** válasza:
Ha van ismerősöd, vegyél papíron egy autót..
2011. dec. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok!

Arra azért vigyázz, ha a bevételed akárcsak 1.- Ft-tal is túllépi az éves 5,0 millió Ft-ot, akkor az a bevétel, amivel túlléped, (legyen az akár 4,5 millió is!) teljes egészében ÁFA-köteles lesz! Tehát ebben az esetben a NAV felé át kell jelentkezned ÁFÁ-ba!


Amit még tehetsz, ha kereskedelemmel foglalkozol, akkor valamennyi árukészlet-feltöltéssel tudsz menteni, ha termék-gyártás, akkor alapanyag beszerzéssel. Egyéni vállalkozó esetében viszont ez csak akkor számolható el tárgyévi költségként, ha a pénzügyi teljesítés is megtörtént dec. 31-ig. Ugyanígy (dec. 31-ig történő kifizetéssel) vásárolhatsz még tárgyi eszközt, és a bevallásban "adóalap-korrekcióként" az értékcsökkenést beállítja a könyvelőd. Persze, ha a példád szerinti 3,0 millió Ft nyereséget elköltötted másra, vagyis a pénz nincs a kezedben, akkor nehéz ezeket a "mentő" lépéseket megtenni, mert akkor dec. 31-ig nem tudod kifizetni sem az anyag-áru, sem a tárgyi eszközvásárlás értékét.

2011. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a választ mindenkinek. na igen. végülis nem vettem ki, csak nem tudom lefedni számlával, mert én nem kapok számlát az alvállalkozoimtól(tudom, ez után kérni fogok).


tudod az a baj h én számlázok kifelé ügyfeleknek, de felém be töredéke jön be allvállalkozói számlán. pl ha 100e ftot számlázok ügyfél felé akkor abbol kb 30e ftért tudok számlát támasztani alá. nincsenek költségeim számlán sajnos :( persze amugy van hisz fizetek bővenséggel, csak egyszerüen nem tudom elszámolni.


de persze 70% után nem tudok adózni. aki ezt csinálja az hazudik :)

tanulság: csak olyan alvállalkozót alkalmazz aki AD SZÁMLÁT! :(

2011. dec. 9. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Autót nem szabad "venni", amit az egyik előző válaszoló írt, ugyanis azt a forgalmiban át kell íratni, attól kezdve te fizeted az összes adóját, biztosítását, stb.

(Akárki tanácsolta, ez nem jó ötlet!)

2011. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz számlát a kifizetett munkadíjról, és alkalmazottként sem jelented be azt, aki dolgozik neked, azt nem alvállalkozónak hívják, hanem fekete foglalkoztatásnak, és eleve távol áll attól, amit legálisnak hívnak.
2011. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen a kocsi az nem jó én is úgy halottam!


nevezzük feketemunkának igazság szerint a tényen nem változtat szóval tök mindegy hogy hívjuk az esetet, megoldáshoz nem vagyok közelebb attól hogy tudom hogy fekete munka.(mintha nem minden 2ik vállalkozásnál így lenne)

2011. dec. 10. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ítéletképpen írtam a feketemunkát, hanem mert írod, hogy mindenképpen legálisan akarod eltüntetni a jövedelmedet. Ez már veszett fejsze nyele. :)
2011. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!