Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó leszek...

Ha egyéni vállalkozó leszek milyen költségeim lesznek ha nincs forgalmam? És mennyibe kerül hogy vállalkozó legyek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondj egy vállalkozást.

pl.minimálbér költségeit magad után ki kel fizetned, ha főállásban csinálod. Kerekítve felfelé 50e Ft/hó. Könyvelő.

2011. nov. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
úgy tudom, amennyiben nincs legalább heti 36 óra bejelentett munkád, úgy az első évben a minimálbér után kell befizetned a járulékokat, akkor is, ha nincs bevételed, a második évtől van az, hogy a tényleges bevétel után kell adóznod..
2011. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Egyéni vállalkozás


Hátrányok:


- Komolytalan. Sajnos ma egy egyéni vállalkozás lesajnálkozva néznek üzleti körökben.

- Az egyéni vállalkozó a teljes vagyonával felel. Bármi történhet, még akkor is ha Ön jóhiszemű és tisztességes. Ha a könyvelője valamit elhibázik, hirtelen milliókkal tartozhat, amit Öntől be fognak hajtani.

- A legrosszabb adózási szempontból. Ha csak kicsit is beindul a cége, akkor a kezdeti spórolást nagyon sokszorosan fogja megfizetni.


Előnyök?

Hát azt nem tudok mondani.


Betéti társaság.


Hátrány:

A beltag a teljes vagyonával felel a cég tartozásaiért.(ez az egyéni vállalkozásnál is fennáll.


BT Előnyei:

•Ha jogszabály alapján a tevékenységet csak Betéti Társaság formájában lehet ellátni (pl. gyógyszertár).

•Bt-ben lehet a beltag és az üzletvezetésre jogosult tag is cég. Ez egy speciális helyzetet teremt: Egy cég létre tud hozni úgy egy leányvállalatot, hogy teljes felelősséggel tartozik a leányvállalat tevékenységéért. Ez bizonyos esetekben hasznos lehet: Bizalmat ébreszt a hitelezőkben, beszállítókban, mert az anyacég nem tudja veszni hagyni a korlátolt felelősséggel megalapított társaságát, hanem korlátlanul felel leányvállalat tevékenységéért.

Erre egy példa: A holding cég: Lidl Holding Kft. cjsz: 01-09-687048

Leányvállalat: Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt. (cjsz: 01-06-757718), melynek beltagja és a képviseletre jogosult a fenti Lidl Holding Kft.


Az üzleti kapcsolatoknál komolyabban veszik mint ha egyéni vállalkozó vagy.


Könyvelésileg ugyanaz mint az egyéni vállalkozó. Mármint a költsége.

Én külföldre költözés miatt ingyen átadom a bt met, ha érdekel, csak az átíratást kell állnod, ami ugyanannyi mint ha egy új bt készítetnél.


Tartozásmentes, viszont mivel már 6 éve működik a bankoknál is hitelképes, és az üzleti életben is a partner leellenőriz akkor nem egy új, "ki tudja mi lesz belőle vállalkozással" fog találkozni.

ha érdekel a további: babolcsai01@gmail.com

2011. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Úgy látom az előző válaszadó csak balekot keres a cégjére.

Egyáltalán nem igaz az, hogy adminisztrációs költsége

ugyanannyi lenne, mint egy egyéni vállalkozásnak.

Az Ázsiója egy cégnek lehet, hogy nagyobb, mint egy egyéni

vállalkozásnak, de a legális keretek közötti megszünte-tése jóval macerásabb és költségesebb is, amit az előző

"jó" tanácsadónk is szívesen megúszna. Általában inkább eladják a megunt céget, mint vállaja valaki a legális végelszámolással járó tortúrát. A köztartozással és egyéb tartozásokkal agyontűzdelt céget valami stróman félének, passzolják át csak azért, hogy a felszámolással járó költségeket és az átfogó APEH revíziót megusszák.

Adózási különbség egy cég és egy egyéni vállalkozó között

alig található viszont, bürokratikus megkötések se szeri

számát veszi magára, akik céget alapít vagy vesz át.

Nem tudom mond-e valamit az, hogy pénzkezelési szabályzat

(számos másik mellett), mely megköti a kezedet egy cégnél abban is, hogy a házi pénztáradban 500.000 Ft-nál több legyen. Lehet ugyan több is, de ahhoz igen jelentős volumenű forgalmadnak kell lennie. Egyéni vállalkozásban

(alanyi mentes státuszban) üzemanyag kiadásaidat számla

nélkül is elszámolhatod, ilyen lehetőség egy cégnél szóba

sem jöhet. Bizonyos esetekben természetbeni juttatások

vagy természetbeli bérnek minősülő kiadások elszámolá-sával többet veszíthetsz azzal, hogy költségként elszá-molod, mintha nem. Egyéni vállalkozóként lehetőséged van

mérlegelni, hogy bizonyos kiadásodat érvényesíted-e a

vállalkozásod költségei között vagy sem. Cégként ilyen

lehetőséged nincs, a bevételeid mellett a költségeidet is maradéktalanul köteles vagy elszámolni, még akkor is ha azzal jönnél ki jobban, ha nem számolnád el, mivel az

éves beszámolód aláírasakor arról is nyilatkozol, hogy

legjobb tudomásod szerint az minden céggel kapcsolatos

tételt maradéktalanul tartalmaz (teljességi nyilatkozat) a mérleged. Aprópó mérleg: Azért, hogy közzétehesd (mely nem választható alternatíva, hanem kötelezettség is) fizetned is kell 3.000 Ft-ot. Korábban ezen kötelezettség 5 és 10 ezer forint volt cégformától függően. A cég ázsióval kapcsolatban csak annyit, hogy bizonyos szolgál-tatók és állami szervek is az ügyféllel szemben magasabb tarifákat alkalmaztak(nak) attól függően, hogy milyen vállalkozási formában műkődtek(nek). Hála a nagy Leninnek ez a cégek kárára történő ilyetén diszkrimináció szűnő félben van. Ez is oka volt annak, hogy úgy tűnt, hogy szívesebben álltak szóba egy céggel, mint egy egyéni vállalkozóval, egyszerűen többet húztak le róla.

Az alkalmazottak tekintetében, a mai napig is meg van az a gyakorlat, hogy XY egyéni vállalkozó alkalmazottja lehet, hogy adósminősítésnél negatív elbírálást kap, amíg

"nevesincs" KFT alkalmazottja megkapja simán a hitelt. A cégalapítás és átvétel több tízezer forintos költséggel jár (akár 100.000 Ft-ot is elérhet). Az egyéni vállalkozás alapítása ügyfélkapun keresztül gyakorlatilag

(csekély értékű könyvelői közreműkődést kivéve) ingyen van. Természetesen, ha műkődési engedély is kell hozzá kiváltanod az külön téma, de az költség a cégként is ugyanúgy terhelni fog.

Az durván 50.000 Ft, amire főállású vállalkozó szemé-lyére mondott a még megelőző hozzászoló az is egy kicsit

sántikál. A járuléka mértékéig nagyjából fedi is a valóságot, de azt csak rövid ideig teheted meg, hogy

fizetést nem adsz magadnak, mert valamiből meg is kellene élned, tehát adóznod is kell (Szeméyi jövedelemadó).

Így én a havi állami restanciát 61.000 Ft-ban húznám meg, mely szerintem 2012. január 1-e után nem fog megállni a 80.000 Ft alatt a várható adójogszabályi környezet változása miatt.

2011. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ne akaraok vitatkozni mindenféle okostojással.


[link]


Ötvenezerért megszűntetik a céget végelszámolással és nincs semmi amit el kellene titkolni.

Vagy valami "kiderülne"

Ne halgass senkire nézz utánna a neten. Ird be hogy: egyéni vállakozás vagy bt.

Aztán az efféle "okosok" is utánna nézhetnek és nem zavarnak össze mindenféle számokkal. Talán az adonet.hu oldalon az adótanácsadók jobban értenek hozzá.

Én nem akartam ebből pénzt csinálni, és ezért tart itt az ország, mert vannak akik biztosra veszik hogy itt csak adócsalók vannak, és ezért akar megszabadulni acégtől.

Hát gratulálok.

2011. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ne is vitatkozz mindenféle "okostojással", akinek mellesleg pont ez a munkája, hogy ezeket a dolgokat tudja!

Ne vitatkozz, hanem próbáld meg minden egyes állítását ízekre szedni, indoklásokkal alátámasztva esetleg meg is cáfolni! Már kapásból 50.000 Ft-os többlet költséget kénytelen - kelletlen el is ismertél egy megszüntetés esetén. Ez az 50.000 Ft-os tétel már az átírásnál is jelentkezne (feltéve, ha megállna annyiban az ügyvéd úr (bocsánat hölgyek: asszony) számlája az Igazságügyi és Cégbírósági illetékkel együttvéve.) A megszűnés költsége az természetesen nem 100 % biztosan felmerülő költség, mert lehet, hogy jól megy a szekér és szóba sem jön. Vagy éppen az átvevő tulajdonosnak is sikerül átadással továbbadni a céget és neki merül sem fel, de az átvételi minimum 50.000 Ft (ha egyáltalán kifutja) az tuti biztos.

Arról sem lehet meggyőzni, hogy a más tevékenységi forma

(Kft > Bt > Egyéni vállalkozás) választása által máris többlet árbevételünk generálódna. Lehet, hogy néhány tevékenységnél a vállalkozási forma presztízse valamit

jelent, de szerintem a tevékenységek többségénél semmit

nem hoz a konyhára. Fantázia nevet az egyéni vállalkozó is, akár ingyen használhat, csak egy NAV bejelentés kell. Szerinted egy 50.000 Ft-os (felesleges) kiadás elhanya-golható, bagatell tétel, melyet a mai világban csipőből bárki csikkzsebből csak úgy kivág. Szerintem nem áll meg annyiban egy bt végelszámolásánál, ha van főállású tag, aki nem tudja magát valakivel kiváltani - a személyes közreműkődés kapcsán - a zárómérleg elfogadásáig fizeti maga után a járulékokat. Sajnos az adócsalókkal kapcso-latos megjegyzésed helytálló, hogy oka is annak, hogy itt tart ez az ország, ahol tart. Azon kijelentésem nem is a személyedre (személyed ellen) szólt, hanem egy általános jelenségre, az általános közállapotokra vonatkozott. Azt beláthatod te magad is, hogy akinek az ország elhagyása, másutt történő jövedelemszerzés és adózás nem jelent gondot, annak 50.000 Ft is lehet akár bagatell, de aki kénytelen itt kínlódni továbbra is annak még egy feles-leges 5.000 Ft-os kiadás is jelenthet éppen nehézségeket. Arról sem tudsz igazán meggyőzni, hogy egy könyvelő ugyanakkora könyvelési anyagot kettős könyvelés szabályai szerint könyvelve, ugyanannyiért ellátja, mintha csak azokat egy egyéni vállalkozásra előírt nyilvántartási szabályok szerint rögzítené. Itt is minimum 50.000 Ft-os többlet kiadás prognosztizálható, egy év alatt. Itt lehet, hogy te tudnál kapásból több könyvelőt is példaként felhozni, aki kevesebb árkülönbözettel is bevállalná a dolgot, de a "0 Ft"-os árdifferenciát kizártnak tartom. Valljuk meg öszintén, hogy te magad is,

ha lehetne, te szerinted csak "bagatell" 50.000 Ft-ba kerülő végelszámolást mégis inkább elkerülnéd, még akkor

is, ha nincs vaj a füled mellett, makulátlan becsületes

adózó vagy mellette. Ne engem minősíts, hanem győzz meg alapos indokok felhozatalával (elfogadható érveid előtt

meghajlok), hogy nincs igazam!

2011. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!