Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik vállalkozási formában...

Melyik vállalkozási formában a legolcsóbb megoldani a 4 üzlet közül az egyiket külön vállalkozásként megnyitni?

Figyelt kérdés
A családunknak 4 üzlete van. Az apuka az egyiket, az anyuka a másikat, a húgom a 3.-at és én a 4.-et vezetem. Egyéni vállalkozásként működik az apuka nevén. Én szeretnék külön működni, mindenkitől függetlenül. Hogy lehet ezt megoldani? Milyen vállalkozási formában és melyik lenne a legolcsóbb és mennyibe kerülne nekem? Élelmiszerüzletről van szó.
2011. dec. 9. 09:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ár több tényezőtől is függ és nem csak az egyetlen szempont.


Komolyabb cégforma (Kft) kezdő költsége minimálisan nagyobb lehet, mint pl bt-jé, de jóval könnyebb a hiteligénylés és kisebb a felelősség (törzstőke nagyságáig a teljes vagyonod helyett) miatt jobban megéri.


Amire szükséged van (lehet, hogy más megoldások is vannak, ez csak egy példa): cégalapítás, majd az új cég megveszi az élelmiszer üzlet készletét, írtok az üzlethelységről egy bérleti szerződést (lehet valós kifizetendő összeg ha saját ingatlanról van szó, ingatlan kiadás most az egyik legolcsóbban adózó - tehát ha édesapádé az üzlet, akkor olcsó legális jövedelemhez jut a kiadásból), kértek rá működési engedélyt (illetve újra megkéritek az engedélyeket amik élelmiszerüzlethez kellenek) és mehet az árusítás, külön könyvelve a család többi üzletétől.

2011. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!