Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Anyukám (nyugdíjas) jövőre...

Anyukám (nyugdíjas) jövőre nem lehet már vállalkozó?

Figyelt kérdés

Anyukám nyugdíjas és mellette egyéni vállakozó.


De most olvastam, h valami törvény-módosítást hajtottak végre, így ez a lehetőség megszűnik.


Most akkor anyumnak választania kell, nyugdíj vagy munka?


A nyugdíja épphogy elég valamire, 63 évesen kemény fizikai munkát végez mert muszáj..(de a vállakozása meg önmagában megintcsak nem hoz akkora jövedelmet hogy abból megéljünk).


Aki dolgozni akar, attól miért veszik el a lehetőséget?:(


2011. dec. 11. 18:26
 1/10 A kérdező kommentje:
*vállalkozó
2011. dec. 11. 18:27
 2/10 anonim ***** válasza:

anyukád nem fog nyugdíjat kapni. Csak valami pótlékot, de az kevesebb lesz, min a nyugdíja.

Én ennyit tudok.

2011. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi hogy ezt mondom, de szerintem jogos az hogy vagy nyugdíj vagy a munka! Rengeteg fiatal van munka nélkül így is!
2011. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de ő senki elől nem veszi el a munkát


egyéni vállalkozó 37 éve.. saját erejéből csinálja pedig nem könnyű..


tudom másnak is nehéz


de sztem nem fair h aki dolgozik és adózik is rendesen attól elveszik ezt a kettős lehetőséget

:(

2011. dec. 11. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozásba nem lehet több a minimálbér 1,5xrösénél.Ha eléri szüneteltetni kell.Éves szinten kivetítve.De a könyvelő állítólag tudja.Kivéve az enyém mert annak is én mondtam meg.
2011. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy a rokkantsága előtti keresete kétharmada.Ha eléri szünet.
2011. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De kereshet többet is csak akkor az óraszámot növelje.Nem 8-hanem 13,15 órát írjon.
2011. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Igen, úgy tudom elveszik attól a nyugdíjat, aki nem érte még el a nyugdíjkorhatárt és a mellett dolgozik. Példaául az új szabályozás értelmében nem kap majd nyugdíjat az a 40 éves rendőr, aki 35 évesen nyugdíjba ment és most biztonsági őrként dolgozik.

Az adózási szabályok abban változtak, hogy a nyugdíj is beleszámít az adóalapba, de az után nem kell adózni, tehát, ha valaki kap egy évben egymillió nyugdíjat és keres 500 ezer forintot, akkor úgy kell adóznia, mintha a másfélmilliót keresett volna(már a levonás százalékának megállapítása szempontjából), de az adót csak az 500 ezerből vonják le, a nyugdíjrész nem adózik.

2011. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
anyum már elérte a nyugdíjkorhatárt
2011. dec. 12. 13:18
 10/10 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat!
2011. dec. 12. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!