Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ma azt mondta nekem egy x...

Ma azt mondta nekem egy x ember, hogy a legnagyobb h. lye az aki vállalkozó vagy KFT-je van és saját lakást vesz KP-ért. Kérdésem miért is? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Erre azt válaszolta, mert el tudom költségelni gondolkozzak picit :D
2011. dec. 14. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
igen így van
2011. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne az? Én nem vennék kft-be lakást, egyéni vállalkozónak mondjuk teljesen mindegy.
2011. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó vagyok és KP-ért akarok lakást venni. Erre mondta kollégám, hogy hülye vagyok :D
2011. dec. 14. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
meg veszed pár év múlva eladod magadnak és akkor már csak illetéket meg átírásokat fogod fizetni
2011. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyéni vállalkozóként nem tudsz lakást venni, csak magánszemélyként. Egyéb célú ingatlant tudsz, de lakást nincs értelme. Cégbe azért nincs, amit az előttem szóló írt, mert ha valami történik az cégvagyon, és pl. végrehajtható azonnal, ott nincs belátás sem, mert nem magánszemélyé...


A kollegád arra célzott egyébként, szerintem, hogy lehetőleg ne a saját nevedre vedd.

2011. dec. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Esküszöm nem értem. Cégvagyon? Saját pénzem mi köze a cégnek hozzá? Ma azt mondták azért nem érdemes mivel saját lakásom van és egyéni vállalkozó vagyok, h többet kell majd adóznom mivel többet is keresek.
2011. dec. 15. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!