Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pár százezer forintból indítot...

Pár százezer forintból indítottál saját vállalkozást? Kérlek írd le a történetedet!

Figyelt kérdés
Az is érdekel, ha feketén indultál, magánszemélyként adtál-vettél... bármilyen történet jöhet, ami nem milliókkal kezdődött.
2012. jan. 2. 02:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 1.5 millióból hoztuk ki a könyvesbolt/antikváriumunkat, ami most kb 2 hónap alatt hoz ennyit. Első néhány évben eléggé feketén ment minden (annak ellenére, hogy bolt), most már fehérítünk rendesen.
2012. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Engem szüleim utcára tettek 16évesen nagymamámhoz költöztem és melóztam (16ig voltam tankölteles utolsó évfolyam voltam)

kb 100ezer ft összespóróltam egy jó félév alatt és elindítotam belőlle egy webshopot ill vaterán teszveszen hasonló oldalon kereskedtem (ruhákkal és műszaki cikekel főként) a nagymamám nevén volt a vállalkozás ugye kiskorú voltam. Szépen fejlődött a dolog hisz éjjel nappal dolgoztam 3év múlva üzleteim voltak Prágában és Pesten Milliókat kerestem.

Azóta eltelt még 2év még több boltom nyitott ki és mind végig a nagymamám nevén volt minden amit most muterom megörökölt és a bíróság is neki ad igazat! (ez 2hónapja tőrtént) semmivel sem tudom sajna bizonyítani, hogy minden az enyém.


Ergo

Most kezdhetek mindent elörről.

Van egy laptopom kb 200K-m egy 36nm albérletbe lakom kb 2hete és ha minden igaz jan 7én kezdek egy gyárba minimálbérért. Még a kocsim is a cég nevén voltam ami ugye már nem az enyém ill sose volt az....

Papíron se végzettségem se hozzáértésem sincs semmihez még segédmunkásnak se szívesen vennének fel (utánna jártam ez tény)

Bankok hitelt nem adnak.


Elég sokan vannak úgy vele, hogy menyire jó lenne ha megnyernék a lottót nos én nem ilyen vagyok nem is lottózom én nem azt élveztem, hogy gazdag vagyok (persze rengeteg előnye van) hanem magát az utat a munkát ahogy előrre kerűltem, úgyhogy nem büdös számomra a 2kezi munka. Több üzletársam is ajánlotta de nem fogadok el segítséget mert fel tudok jönni egyedűl is újra és fel is fogok!


röviden ennyi a sztorim eddig, 21 lettem nem rég.

2012. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen nappali tagozatos tanulóként váltottam ki a vállalkozóit, nagyjából 100ezer Ft-tal a zsebemben.

Ha nem lennék tanuló, akkor a járulékok miatt bőven veszteséges lennék, így keresek vele egy kis zsebpénzt. Többet kapnék, ha elmennék diákmunkára valami gyárba, de jobban élvezem ezt, még ha kevesebbet is hoz.

Piacozni járok, vásárokban, búcsúkban árulok édességeket és játékokat.

2012. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Én belesodródtam egy vállalkozásba. Úgy kezdődött, hogy kötöttem egy nagyon jó életbiztosítást 5 évvel ezelőtt. Már akkor is mondták, hogy nézzem meg a dolog üzleti részét, de nem érdekelt. Viszont annyira elégedett voltam a biztosításommal, hogy elmondtam amennyit tudtam róla a környezetemben, akit érdekelt a dolog. Röviden így indult a vállalkozásom, ami ma már egy nagyon prosperáló üzlet. Ami számomra még számít az az, hogy valóban jó pénzügyi megoldást tudok ajánlani nem csak azoknak akiknek pénzük van, hanem azoknak is, akiknek pénzre van szüksége.
2012. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó lofaszt sem lehet kivenni a kommentedből

lécci bogozd már ki!

2012. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Ez nagyon szép eredmény. Nem is gondoltam volna, h ennyit hozhatnak a könyvek a konyhára. Hol van az üzletetek és mekkora?
2012. jan. 3. 01:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: nem tudom ugyan, hogy mit ne értettél, de ha a vállalkozást magát, akkor az az alkuszi. És azt is az ország egyik piacvezető alkusz társaságánál.
2012. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így már értelek :)

Ne vedd sértésnek távol álljon tőlem!

De ha végig olvasod a kérdést rájössz te nem tartozol ide nem indítottál semmi féle vállalkozást (vállalkozó és vállalkozás) közt lényegi különbségek vannak.


Te egy ügynök vagy a Clashflow elmélet szerinte te az első és a 2ik csoport közti átmenet vagy másnak dolgozól de magad osztod be az idődet. Igazándiból egy munkás vagy aki vállalkozói fórmában dolgozik.


A: alkalmazott, aki a pénzért dolgozik-másnak. Lineárisan elcseréli az idejét, a szaktudását és a munkaerejét a pénzzel.


E: egyéni vállalkozó, aki ugyancsak a pénzért dolgozik, magának, Sokszor iszonyatosan sokat, És hát az így szerzett jövedelemnek is van felső határa.


C: cégtulajdonos, neki a pénz dolgozik. Van választása, hogy akar-e dolgozni, vagy sem, de a vagyona akkor is gyarapodik, ha ő konkrétan nem dolgozik, hanem –mondjuk- nyaral.


B: befektető, neki is a pénz dolgozik. Ők már igazi szabad emberek.



Ma sajnos Magyarországon a lehető legjobban lenézik az ügynököket (szerintem jogtalanul).

Vannak ilyen olyan cégeknél fiók területi..stb vezető ismerőseim ők egyetem mellet csinálják ezt őket megértem és nem lenézni hanem inkább felnézni kell rájuk.

Akkor van gond ha valaki mint fő állás űzi ezt mert nem tud sehol elhelyezkedni.

Egyébként, ha életbiztosításokat is köttök akkor nem alkusz vagytok hanem "allfinanz" majd kérdez utánna.

2012. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó Kommentelő!


Kezdem azzal, hogy az alkusz nem egyenlő az ügynökkel, ezt ez irányú tanulmányaim alapján mondom!

Másrészt pedig: nem területi képviselője vagyok egy társaságnak, hanem vállalkozásom van, aminek keretén belül végzem az alkuszi tevékenységet. A kérdés pedig az volt, hogy:

"Pár százezer forintból indítottál saját vállalkozást?"

Amire a válaszom, igen, ezt a vállalkozást.

Lehet, hogy még így sem pontosan érthető ennyi leírásból, viszont engedtessék meg nekem, hogy én tudjam, mit csinálok, milyen formában :)

Egyébként pedig, ha érdekel, akkor szívesen elmondom Neked, - nem itt -hogy hogy is néz ki ez a vállalkozás.

2012. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első!


Két hónap alatt másfél millió tiszta pénz egy könyvesbolttal? :) Na ezt hogy csinálod, mert egy kicsit viccesnek tűnik.

2012. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!