Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját (egyéni, főállású)...

Saját (egyéni, főállású) vállalkozást szeretnék indítani. Mit kell ehhez tennem?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat olvastam/informálódtam a neten, de még nem eleget.Azt tudom, hogy ki kell váltanom a vállalkozóit, ügyfélkapun regisztrálni kell, könyvelő kell, apeh-nál is szólni kell mikor indítom stb(meg még mi kell?)

Na az lényeg, hogy informatikai+(új,használt)GSM szaküzletet szeretnék majd nyitni forgalmas helyen.Hogyan tegyem?

Kell-e hozzá informatikai végzettség(ami sajnos nincs, de vágom a pc-t)vagy elég a elektrotechnikai(erősáram+gyengeáramú végzettség)technikum.Szóval ez ilyen vegyes kereskedés lenne.Nem az célom hogy milliókat keressek, hanem az hogy a magam ura legyek(elegem van a munkahelyi szekálásokból,a rossz időjárási körülményekből a folyamatos 3 műszakos munkarendből,a bányából ahol dolgozom), saját magamak legyek a főnöke:)Habár 2x annyit keresek mint a minibálbér, de először kisebb összeggel beérném, csak nem legyek veszteséges

Másik kérdés:hogy hol kezdjem?Két nagyváros van a közelembe, a nagyobbik 35 km-re van, a kisebbik 20km-re, de nem tudok dűlőre jutni mert a kisebbikben majdnem kétszer ennyi vállalkozás(konkurencia) van, de ez közelebb van Pesthez.Továbbá lecserélném benzinfaló autómat:) valami kis fogyasztású dízelre.A tőke az minimum 1 millió forint lenne.Szóval van-e értelme?

Nem most rögtön lenne esedékes, mert van még egy éves szerződésem és még spórolnék rá, de hitelt nem szeretnék felvenni.


2011. aug. 3. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

üzletnyitáskor úgy tudom kell egy kereskedelmis, nem muszáj, hogy te legyél az, de alkalmaznod kell egyet. maga az informatika szerintem nem fontos, cba-ban sem dolgoznak pékek attól még, hogy kenyeret árulnak, de ha te értesz hozzá, az csak jó.


érdemes alapos piackutatást végezned helyügyileg, nem jelent semmit, ha az egyik közelebb van pesthez.


azt tudd, hogy a vállalkozások nagyrésze az első évben veszteséges szokott lenni.


mielőtt belevágsz, előbb fizess ki egy könyvelőnek egy egyszeri 15 rongyot, hogy MINDENRŐL tájékoztasson, és utána mehetsz az okmányirodába (ja, ne ügyfélkapun bohóckodj, engem pl habzó szájjal ordított le a nyomtatvány boltban a néni, hogy neki nem jó ez a fecni, hitelesítsem az okmányirodában az ügyfélkapus vállalkozóimat.. szóval ez még nagyon kezdeti dolog. attól még nem kell illeték, ne kérj igazolványt, csak egy pecsétet meg aláírást)


ha majd ki akarod bővíteni szervizzel is, akkor arról kell végzettség.


amúgy megértem, hogy a magad ura akarsz lenni, csak a statisztikát nézve, nagyon sokan buknak el. mindent lehet hülyén csinálni, meg jól, úgyhogy tényleg készülj fel. esetleg ha ismersz a környezetedben egy jó üzletembert, kérd meg, hogy üljön le veled egy kávéra, és faggasd ki, hogy ő hogyan kezdte. kérd meg, hogy segítsen, ha elakadsz. mint egy mentor :) sosem árt. kivéve, ha hülyébb nálad, és a szerencse juttatta oda, ahol van :D

2011. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most próbálkozik egy ismerős. A következőkbe futott bele (webshop amit üzemeltetne, lehet, hogy te is majd..) amiből te is profitálhatsz:


Szerződést kell kötni a cég nevére:

Áram szolgáltatóval

Bank, számlaszám illetve internetes ügyintézés miatt

Csatorna és víz szolgáltatóval

Domain lefoglalás, a regisztrátorral a cég nevére lefoglalni

Gáz szolgáltatóval a fűtés miatt.

Hulladék szállítás miatt a szállító céggel

Internet előfizetés kapcsán szolgáltatóval

Könyvelővel, adóképviselővel

Nagykerrel, a terméknek megfelelően, ha nem gyártó vagy

Tárhely bérlet

Telefon előfizetés.

Üzlet bérlet, ha bérelt vagy ha székhely szolgáltatótól van


Beruházások cég megalakulás után:

Konvertáló program a webshop és a számlázó közé, ha kell.

Számítógép, nyomtató vásárlás

Számlázó program vásárlás, Apeh/NAV engedélyes

Webshop program vásárlás, ha nem ingyenes



Bejelentési kötelezettségek:

Adatvédelmi biztos

Adóhivatal

IPA

Környezetvédelmi termékdíjra bejelentkezés

KSH

Önkormányzat



Ami téged előreláthatóan nem érint azt "kihúzod". ( Még nem teljes és részletes a lista! Folyamatban van.)

2011. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!