Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek megéri kempinget...

Szerintetek megéri kempinget nyitni a balatonnál?

Figyelt kérdés
Van egy nagy telkem aztán ez jutott eszembe.
2012. jan. 18. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy amikor mi legutóbb kempingeztünk Siófokon, alig találtunk helyet a sátornak. Viszont önmagában egy kemping nem biztos, hogy eltartana egész évben, szóval mellette mindenképpen kellene egy másik, nem szezonális vállalkozás is.
2012. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak ha nem horribilis díjakat kérsz...

Én azért nem szeretem a kempingeket, mert olyan drága, hogy annyi pénzből inkább befizetek valami olcsó turistaszállásra, vagy faházas helyre és akkor nem kell sátrat meg egyéb vackokat cipelni...

Ha meg sátrazni akarok, akkor akkor azt ott teszem, ahol ingyenes.


Ezt a saját lehetőségeimet tekintve mondom. Vagyis egy olyasvalaki vagyok, akinek még saját lakásra és miegymásra kell spórolnia, de emellett szeretek utazgatni, és ez utóbbira nem adok ki nagy összegeket. Amolyan hátizsákos turista lennék.


Vannak viszont gazdagabbak, akik beülnek az autóba, oszt mennek kempingezni. Mert megtehetnék, hogy szállodába mennek, de poénnak találják a kempingezést. Na ha szerinted magadhoz tudod csábítani őket, akkor biztosan megéri...

2012. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó ötlet, csak ne úgy tekintsd, hogy ez lesz a tuti biznisz. Ha jól csinálod, és a körülmények is szerencsések, éppen meg is gazdagodhatsz belőle. Sokkal többet ér azonban a tapasztalat, amit egy ilyen vállalkozással nyersz. Gondolom, kezdő vállalkozó vagy, azért kérsz a gyk-n tanácsot.
2012. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos semmiképpen sem éri meg!!


Az előttem íróknak halovány lila fi..ja sincsen egy ilyen vállalkozásról.

Még azt hiszik, hogy abból áll egy kemping, hogy van hol leverni egy sátrat...

...és majd sz@rni meg a kert végébe fognak?!


Mindenféle hatósági és köjál előírásnak meg kell felelni!

Összközmű: csatorna, víz, villany, zuhanyzók, WC-k, főzési lehetőségek, recepció, személyzet, őrzés, úthálózat stb...stb...

2012. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*...hja, és van 2 azaz kettő hónapod a Balatonon, hogy kitermeljed a befeccölt 10milliókat.

De azt is csak akkor, ha jó idő volt a nyáron.


Az év fennmaradó 10 hónapjában, meg őrizheted, hogy szét ne lopják az egészet !!!


...és még nem említettem az adókat és egyéb járulékokat.

2012. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze én is tudom hogy nem 2 forint az egész.Kell wc,mosdó hely stb.De az az igazság hogy ma Magyarországon nagyon sz@r a helyzet jelen pillanat szinte semmi nem éri meg.Akármilyen vállalkozást nézünk sokszor annyi az adó amit a vállalkozás ki sem termel nem hogy még a haszon.Illetve sajnos most saját tapasztalat szerint semmire sincs kereslet amikor az emberek az éhezés és koldusbot szintjén tartanak.Persze vannak sokan akik gazdagok mert mutogatják magukat bmw,audi stb de sajnos a szegényeket kevésbé veszi észre az ember mert ők elbujnak átvitt értelemben.Építettem már faházakat,csináltam bútorokat,szállítottam már német használt bútort mo-ra meg sokmindent.Eddig sajnos nem valami jó tapasztalataim vannak csak ugye próbál az ember valahogy talpraálni és gondolkozni hogy hogy is tovább.Szerintem senkinek nem az az álma hogy 12órát húzzanak le egy gyárba minimálbérért.De sokan rá vannak kényszerülve.Áprilisig biztos helyem van de aztán gondolokodhatok hogy mit is kéne csinálni ezért jutott ez eszembe.
2012. jan. 18. 23:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én írtam, hogy "nem éri meg".

Sajnos M.ország egy ilyen hely!!

Arról nem beszélve, hogy sokaknak a kemping egyenlő az "ingyen szállással".


Viszont látom, hogy te legalább tenni akarsz valamit, és nem csak ölbe tett kézzel várod, hogy öledbe pottyanjon valami...

2012. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hol van a telek, de szerintem nem éri meg. Amennyit el kellene kérned egy sátorhelyért, annyiért egy szobát is kap valaki.
2012. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!