Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit éri meg termeszteni 2ha...

Mit éri meg termeszteni 2ha alapterületű szántóföldön?

Figyelt kérdés
Egy távoli rokonom halála után, örököltem 2ha szántóföldet, jelenleg teljesen kihasználatlan csak viszi a pénzt, nem szeretnék meggazdagodni belőle, de szeretném tudni mit lenne érdemes termelni rajta amit könnyen el is lehetne adni.

2012. jan. 18. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Vadkendert
2012. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Akármit ha magad megtudod oldani a talajmunkát plusz a vetést. 2hektár területre őstermelőként igényelhetsz 112 000 Ft-ot egy évben + ha még belépsz az AKG-ba és a KAT-ba ez eléri összesen a 200 000 Ft-ot is . Termelhetsz kukoricát krumplit búzát zabot persze ha van kapcsolatod az értékesítéshez mert ilyen kis tételben nehéz eladni. Persze ez sok költséggel is jár. Drága a vetőmag a vegyszer a műtrágya és a gázolaj. Ha teljesen bérmunkában dolgoztatsz az elviszi a hasznot. Ha megvásárolod a gépeket akkor pedig legalább 10 évig ingyen dolgozol. Szóval ez egy őrdögi kör. Én úgy számolom hogy olyan 10 hektár fölött már megéri ha van mindened . Egy vidéki gazdálkodó.
2012. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%

viszi a pénzt? Mit visz egy darab föld etetni kell a vakondokat vagy mi?

Vagy ültethetsz fát is vagy energiafüvet : )

2012. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nos igen viszi a pénzt nő rajta parlagfű és vadkender egyaránt, városi lévén számomra teljesen váratlanul jött ez a teher, eladni pedig nem tudom, ár alatt nem is szeretném. szomszédok feljelentései miatt tavaly összesen 400.000 forint büntetést kellett fizetnem állambácsinak úgyhogy bocsánat ha az ilyen vakondos, meg vadkenderes hozzászólásokat nem díjazom.
2012. jan. 20. 23:32
 5/16 anonim ***** válasza:
Nevelj rajta disznókat
2012. jan. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én dióst ültetnék.Nézz utána:)
2012. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 zoli17 ***** válasza:
talán bérbe adni egyszerűbb lenne.
2012. febr. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Építs rajta szexfarmot
2012. febr. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
89%
Akkor most vedd elő a tulajdonilap másolatot és nézd meg hány aranykorona értékű a föld,mert föld és föld között óriási különbségek vannak.Hektáronként 2 Ak-tól 40-Ak-ig vannak osztályozva kb.Az ára illetve értéke is ettől függ többek között.Legegyszerűbb ha kimégy a földre,körbefordulsz és jól megnézed mit látsz.Erdőt?Gabonát?Gyepet?Házakat?vagy semmit? Mit milyen sikerrel termesztenek körülötted,ez fontos támpont,legjobban akkor örülj ha épülő házakat látsz vagy olajkutakat.
2012. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

végül a kukorica mellett döntöttem kapáltam, kézzel "arattam" 2000ft ért tudtam venni kézel hajtós ősrégi kukimorzsolót, 1 hét alatt lemorzsoltam, kiderült, hogy egy régi osztálytársam állattenyésztésből él, ő át is vette 5500/mázsa áron, szerinte kevés termés volt, összesen 81mázsa volt...

ahhoz képest, hogy mindenki csak le akart róla beszélni...

ha idén már lesz trágyázva is, remélem 2-3 éven belül összejön belőle egy új verdára, amit a gyári melómból soha nem gyűjtenék össze...

2013. márc. 1. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!